Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nuteistųjų pataisos programos

Nuteistųjų pataisos programos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadinė dalis. Pagrindinės psichologinės problemos su kuriomis susiduria nuteistasis. Tipinė naujai atvykusių į pataisos įstaigą nuteistųjų adaptacijos programa. Naujai atvykusių į pataisos įstaigą socialinės adaptacijos programa. Nuteistųjų socialinės reabilitacijos tikslai ir formos. Nuteistųjų pataisos programos. Pataisos programų pagrindinės vertybės ir principai. Nuteistųjų socialinis orientavimas, dorovinis auklėjimas ir teisinis švietimas. Teisinio švietimo programa. Dorovinio auklėjimo programa. Sveikos gyvensenos programa. Kūrybinio ugdymo programa. Asmenybės korekcijos programa. Dorovinio ugdymo programa. Priklausomybių atsisakymo programa. Nuteistųjų integracijos į visuomenę programa. Marijampolės pataisos namuose vykdomos socialinės reabilitacijos programos. Schema. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo įstatymų paskirtis – nustatyti tokią bausmės vykdymo tvarką, kad atlikęs bausmę nuteistasis savo gyvenimo tikslų siektų teisėtais būdais ir priemonėmis.(LR BVK 1str.2d.) Vadovaujantis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso (toliau BVK) 136str. – 1) Laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų socialinę reabilitaciją organizuoja pataisos įstaigos administracija. Teisę dalyvauti šiame darbe turi valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, visuomeninės organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos, jų nariai bei kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.
2) Socialinės reabilitacijos programas ir jų vykdymo tvarką nustato Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklės.
1. Kiekvienam nuteistajam, atvykusiam į pataisos įstaigą, turi būti panaudotos visos pataisos, auklėjamosios, dorovinės, dvasinės ir kt. priemonės bei pagalbos formos ir jos taikomos atsižvelgiant į kiekvieno nuteistojo pataisos poreikius, turi būti imamasi palaipsnio nuteistųjų gražinimo į gyvenimą visuomenėje priemonių. Kiekvienos pataisos įstaigos administracija privalo sudaryti, nuolat koreguoti ir vykdyti šias socialinės reabilitacijos programas: Naujai atvykusių į pataisos įstaigą nuteistųjų adaptacijos programą; Nuteistųjų pataisos programą; Nuteistųjų integracijos į visuomenę programą; Taip pat pataisos įstaigose gali ( ir turi būti) vykdomos kitos Kalėjimų departamento suderintos su pataisos įstaiga ir patvirtintos nuteistųjų socialinės reabilitacijos programos, pataisos įstaigos direktoriaus suderintos su Kalėjimų departamentu ir patvirtintos nuteistųjų socialinės reabilitacijos programos, ir pataisos įstaigos direktoriaus patvirtintos nuteistųjų socialinės reabilitacijos programos. 1. Europos įkalinimo įstaigų taisyklėse rekomenduojama, kad kiek galima greičiau po priėmimo į įkalinimo įstaigą reikėtų pradėti kalinių rengimą išėjimui į laisvę. 2. LR Bausmių vykdymo kodekse socialinė reabilitacija numatoma kaip viena iš nuteistųjų, kuriems paskirtas laisvės atėmimas, pataisos priemonių (BVK 111 str.). Socialinę reabilitaciją organizuoja pataisos įstaigų administracija. 3. Tipinės minimalios elgesio su kaliniais taisyklės nustato, kad "būtina skatinti visuomeninių organizacijų bendradarbiavimą su įkalinimo įstaigų personalu siekiant sugrąžinti nuteistuosius į normalų gyvenimą visuomenėje".
4. LR Bausmių vykdymo kodekso 8 str. numato visuomenės dalyvavimo nuteistųjų pataisos procese principą.
1999 m. LR Vyriausybės nutarimu buvo patvirtinta "Nuteistųjų ir grįžusių iš kardomojo kalinimo vietų, pataisos darbų ir socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigų asmenų socialinės adaptacijos 2001-2004 m. programa".
2004 m. LR Vyriausybės nutarimu patvirtinta "Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų socialinės adaptacijos 2004-2007 metų programa".

2003 m. Seimo nutarimu patvirtinta "Nacionalinė nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programa".
Minėtos programos akcentuoja, kad teistumas : turi kuo mažiau socialiai neigiamai paženklinti asmenį, o bausmės atlikimas neturėtų būti tas veiksnys, kuris ribotų nuteistajam galimybę pasirinkti socialiai priimtiną gyvenimo būdą. Todėl prižiūrint kalinius reikėtų pradėti akcentuoti ne jų išskyrimą iš visuomenės, bet tai, kad jie tebėra tos visuomenės dalis. Kiekviena bausmė turi pradžią ir pabaigą, todėl nusikaltęs ir bausmę atlikęs asmuo dažniausiai grįš į visuomenę.
Klausimas – koks jis grįš. Tai turi rūpėti ir valstybei, ir visuomenei. Uždarymas nusikaltimą padariusio asmens į pataisos namus, o atlikusį bausmę tiesiog "išmetimas" atgal į laisvą visuomenę – neatstatys tų nuostolių, kuriuos nusikaltę asmenys padarė, nesugrąžins tų gyvybių, kurias jie atėmė. Atvirkščiai, tai sukelia daugiau pykčio, daugiau pasimetimo ir pastūmėja vėl nusikalsti. Konstruktyvi visuomenės kultūros, pataisos įstaigos darbuotojų, valstybės, savivaldybės įstaigų, visuomeninių organizacijų, juridinių, fizinių asmenų ir nuteistųjų sąveika, apimanti nuteistųjų laisvės atėmimu vardo atitaisymą, humaniškų santykių atkūrimą, moralinės ir materialinės žalos atlyginimą, teisių grąžinimą, fizinį, pedagoginį, ekonominį, dorovinį, teisinį parengimą integruojantis į visuomenę, socialinio statuso atkūrimą, pilnateisio piliečio parengimą, kad asmuo, grįžęs iš įkalinimo įstaigos, galėtų gerai elgtis visuomenėje ir taptų vertinga asmenybe tiek pačiam sau, tiek visuomenei. Padėti nuteistiesiems tapti įstatymus, žmogiškąsias vertybes ir visuomenės saugumą gerbiančiais žmonėmis, išmokyti nuteistuosius gyvenimo tikslų siekti teisėtais būdais ir priemonėmis, sudaryti sąlygas nuteistiesiems po bausmės atlikimo reintegruotis į visuomenę. Kokiu gi būdu socialinę reabilitaciją padaryti veiksmingesnę? Kaip pasiekti, kad kaliniai galėtų grąžinti visuomenei bent dalelę to, ką iš jos paėmė nusikaltimu? Kaip padaryti, kad kaliniai norėtų grąžinti visuomenei bent dalelę to, ką iš jos paėmė nusikaltimu?
Šiame darbe akcentuosiu pagrindinių pataisos programų įgyvendinimą pataisos įstaigoje, taip pat šių programų svarbą siekiant į pataisos įstaigą atvykusį nuteistąjį paruošti gyvenimui laisvėje, kad nuteistasis ten taptų ne atstumtuoju, o pilnaverčiu tos visuomenės nariu. Žmogumi gerbiančiu įstatymus ir žmogiškąsias vertybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis67.94 KB
Autoriusrams
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasP. Stalioraitis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuteistuju pataisos programos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-10-29 IP: 188.69.209.116
    zita.matuseviciene sako

    JAU SENOS PASLAUGŲ PROGRAMOS, REIKĖTŲ NAUJASNĖS MEDŽIAGOS.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 43 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • P. Stalioraitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą