Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės pažeidimai (4)

Administracinės teisės pažeidimai (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Administracinės teisės pažeidimai. Administracinio teisės pažeidimo sąvoka. Juridinė administracinio teisės pažeidimo sudėties analizė. Administracinio teisės pažeidimo objektas. Administracinio teisės pažeidimo objektyvinė pusė. Administracinio teisės pažeidimo subjektas. Administracinio teisės pažeidimo subjektyvinė pusė. Administracinės teisės pažeidimo požymiai. Administracinės teisės pažeidimo ir nusikaltimo skirtybės. Administracinės teisės pažeidimo ir drausminio nusižengimo skirtybės. Administracinės teisės pažeidimo ir tarnybinio nusižengimo skirtybės. Administracinės teisės pažeidimo skirtumai nuo civilinės teisės delikto. Aplinkybės, pašalinančios veiklos pavojingumą visuomenei ir priešingumą teisei. Organai (pareigūnai), įgalioti nagrinėti administracinių teisės pažeidimų bylas. Išvados.

Ištrauka

Kursinio darbo temą pasirinkau norėdama pagilinti žinias teisės teorijos srityje. Manau, kad mano pasirinkta tema bei tyrimo kryptis yra aktualūs tiek teisės teorijos moksle, tiek ir visuomenės gyvenime. Vienas svarbiausių žmonijos raidos etapų buvo visuomenės sukūrimas. Jau pirmaisiais valstybės kūrimosi etapais žmogus turėjo savo pareigas ir buvo atsakingas už savo veiksmus, jeigu jie prieštaravo tų laikų papročiams bei taisyklėms. Tam, kad būtų lengviau reguliuoti visuomenės santykius, valstybė sukūrė naujas ar sankcioanavo paprotines elgesio taisykles, kurių privalo laikytis visi visuomenės nariai. Atsiradus šioms formalioms elgesio taisyklėms, atsirado ir atsakomybė už jų nesilaikymą. Kiekvienas žmogus žino, kad atsižvelgiant į jo veiksmų pasekmes jis gali būti giriamas arba smerkiamas.
Teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė – viena iš svarbiausių priemonių uždaviniams vykdyti. Teisė yra tam tikrų taisyklių ( normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliojančių visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Viena iš teisės šakų – administracinė teisė. Tai visuma teisės normų, reguliojančių visuomenės santykius valstybės vykdomojoje ir tvarkomojoje veikloje. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas įvardija, kad administracinės teisės pagrindinis uždavinys yra saugoti Lietuvos Respublikos visuomeninę santvarką, nuosavybę, socialines ekonomines, politines ir asmenines piliečių teises ir laisves, taip pat įmonių, įstaigų ir organizacijų teises bei teisėtus interesus, nustatytą valdymo tvarką, valstybinę ir viešąją tvarką ir t. t.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 str. yra sakoma " Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją ir idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai". Įtvirtindama ir garantuodama žmogaus teises ir laisves, Konstitucija 28 str. taip pat nustato: " Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių‘‘.
Apie administracinę teisę yra rašę P. Petkevičius, J. Dubauskas, P.Vilutis, V.Mikelėnas, P.Čiočys, S. Šedbaras ir kiti.
Darbo tyrimo objektas: Administracinės teisės pažeidimo sudėtis.
Darbo tikslas – atskleisti administracinės teisės pažeidimo sudeties ypatumus.


Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti teisės pažeidimo sąvoką.
2. Padaryti teisės pažeidimo sudeties analizę.
3. Išnagrinėti teisės pažeidimo objektą, subjektą, objektyvinę, subjektyvinę pusę.
4. Išanalizuoti administracinės teisės pažeidimo požymius, pažeidimo ir nusikaltimo skirtybes, pažeidimo ir tarnybinio nusižengimo skirtybes, administracinės teisės pažeidimo skirtumus nuo civilinės teisės delikto, aplinkybes pašalinančias veiklos pavojingumą visuomenei ir priešingumą teisei.

Darbo metodas:
1. Mokslinės literatūros turinio analizė.
2. Teisės norminių aktų turinio analizė.
3. Lyginimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis38.11 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Medžiūnas
Švietimo institucijaŠiaurės Lietuvos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises pazeidimai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaurės Lietuvos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Medžiūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą