Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės pažeidimas: samprata, subjektai

Administracinės teisės pažeidimas: samprata, subjektai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Administracinio teisės pažeidimo sąvoka. Administracinio teisės pažeidimo padarymas. Administracinio teisės pažeidimo padarymas tyčia. Administracinio teisės pažeidimo padarymas dėl neatsargumo. Administracinė atsakomybė. Amžius, nuo kurio atsiranda administracinė atsakomybė. Nepilnamečių atsakomybė. Pareigūnų atsakomybė. Karių ir kitų asmenų, kuriems taikomi drausmės statutai, atsakomybė už administracinius teisės pažeidimus. Užsieniečių atsakomybė. Administracinės nuobaudos. Administracinės nuobaudos tikslai. Administracinių nuobaudų rūšys. Pagrindinės ir papildomosios administracinės nuobaudos. Lietuvos respublikos įstatymų dėl administracinės teisės pažeidimų uždaviniai, objektas, subjektas. Administracinio teisės pažeidimo objektas. Administracinio teisės pažeidimo subjektas. Išvados.

Ištrauka

Mano darbo tema - administracinės teisės pažeidimas: samprata, subjektai.
Administracinės atsakomybės pagrindas – administracinis teisės pažeidimas. Tai labai aktuali tema, nes teisės pažeidimas- tai vienas iš tų reiškinių, kurie kelia didelį susidomėjimą ne tik teisės teorijoje, bet ir teisės praktikoje, mūsų gyvenime pritraukia piliečių dėmesį savo neįprastumu, negatyvine visuomenine reikšme. Iš tikrųjų kyla klausimas, kodėl įstatymas, rodos, priimtas visų labui, išleistas valstybės autoritetingų institucijų, prieš tai jį ilgą laiką svarsčius, analizavus, pašalinus trūkumus ir užpildžius spragas, yra pažeidžiamas.
Uždaviniai:
1. Išnagrinėti administracinio teisės pažeidimo sąvoką;
2. Išsiaiškinti, kokie yra administracinio teisės pažeidimo padarymai;
3. Apžvelgti administracinę atsakomybę;
4. Pažiūrėti kokios yra administracinės baudos;
5. Išanalizuoti administracinės teisės pažeidimų uždavinius, objektus bei subjektus.
Administracinio teisės pažeidimo sąvokos apibrėžimas, jo pagrindinių požymių nustatymas turi labai svarbią teorinę ir praktinę reikšmę. Nustačius administracinio teisės pažeidimo požymius, galima jį atriboti nuo baudžiamojo nusikaltimo ir kitų rūšių teisės pažeidimų, teisingai jį juridiškai kvalifikuoti.
Pagal LR Administracinių teisių pažeidimo kodekso 9 str., Administraciniu teisės pažeidimu (nusižengimu) laikomas priešingas teisei, kaltas (tyčinis arba neatsargus) veikimas arba neveikimas, kuriuo kėsinamasi į valstybinę arba viešąją tvarką, nuosavybę, piliečių teises ir laisves, į nustatytą valdymo tvarką, už kurį įstatymai numato administracinę atsakomybę.Administracinė atsakomybė už šiame kodekse numatytus teisės pažeidimus atsiranda, jeigu savo pobūdžiu šie pažeidimai pagal galiojančius įstatymus neužtraukia baudžiamosios atsakomybės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-21
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.04 KB
AutoriusGabi
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises pazeidimas samprata subjektai[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą