Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime (2)

Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime. Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas. Lietuvos Respublikos paso įstatymas. Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės įstatymas. Lietuvos Respublikos gyventojų registro įstatymas. Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas. Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymas. Lietuvos Respublikos Darbo įstatymų kodeksas. Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymas. Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas. Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas. Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymas. Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymas. Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatymas. Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Lietuvos Respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymas. Lietuvos Respublikos pašto įstatymas. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas. Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Įstatymai - tai Konstitucijos ir Seimo statuto nustatyta tvarka išleisti pirminiai teisės aktai, kurie turi aukščiausią juridinę galią, formuluoja bendrąsias teisės normas, skirtas reguliuoti svarbiausius žmonių santykius. Pagal teisinę galią skiriama:1) Konstitucija , 2) Konstituciniai įstatymai, 3)įstatymai. Įstatymai yra priimami aukščiausios atstovaujamos valdžios(Seimo) arba tautos referendumu; pasižymi aukščiausia juridine galia. Dėl šios savybės jiems priklauso viršenybė, palyginti su visais kitais norminiais teisės aktais. Visi kiti teisės aktai turi būti priimami, remiantis įstatymais ir jiems neprieštarauti. Įstatymai reguliuoja svarbiausius žmonių santykius, susijusius su pagrindinių žmogaus teisių apsauga. Formuluoja pradines, pamatines teisės normas.
Pagrindinis teisės šaltinis Lietuvos Respublikoje yra LR Konstitucija. Įstatymai – antras pagal svarbą šaltinis. Įstatymai gali būti:
- Konstituciniai įstatymai – turintys aukščiausią galią;
- Seimo ratifikuotos tarptautinės sutartys;
- Organiškieji įstatymai – atsiranda Konstitucijos blanketinių normų pagrindu;
- Paprastieji įstatymai – parlamento priimti teisės aktai.
Įstatymai gali būti klasifikuojami ir pagal kitus kriterijus. Pavyzdžiui, deleguotieji įstatymai – juos leidžia ne parlamentas, o vykdomosios institucijos. Turi būti tam tikras teisinis pagrindas, kas gali tokius įstatymus leisti ir kokiu pagrindu. Turi mažesnę galią negu parlamento. Parlamentas turi juos tarsi ratifikuoti, patvirtinti. Arba ypatingieji įstatymai. Tokie įstaymai galioja įvedus karo ar nepaprastąją padėtį.
Įstatymai formuluoja tik pačias bendriausias gyvenimo taisykles, o poįstatyminiai aktai juos sukonkretina, pritaiko konkrečioms gyvenimo situacijoms, bet jokiu būdu negali prieštarauti pamatines normas nustatantiems teisės aktams. Pagrindinis įstatymų reguliavimo objektas yra žmogaus teisės ir laisvės, jų apsauga bei įgyvendinimas – tai irgi lemia jų viršenybę kitų teisės aktų atžvilgiu. Tarpusavyje įstatymai dar yra skirstomi į pagrindinius ir paprastuosius. Šią klasifikaciją lemia įstatymų turima juridinė galia. Prie pagrindinių įstatymų yra priskiriami pamatinius visuomenės ir valstybės gyvenimo principus nustatantys teisės aktai – LR Konstitucija, šios Konstitucijos pataisos, Konstituciniai įstatymai bei tarptautinės sutartys, kurias ratifikavo LR Seimas.
Įstatymų leidyba – tai ne tik tam tikra elgesio taisyklių juri¬dinė išraiškos forma, bet ir racionalus gebėjimas priimti sprendimus. Įstatymų leidyboje mąstymas yra svarbiausias proceso, kurio metu įstatymo leidėjui – tiek juridiniam (teisinin¬kui), tiek politiniam – tenka pasirinkti vieną iš daugelio socialinį kompromisą įtvirtinančių sprendimų, elementas.
Europos Taryba, siekdama, kad valstybėse įstatymų leidyba būtų tobulesnė, parengė ir pasiūlė valstybėms įdiegti teisės normų rengimo principus bei pažangias metodikas. Eu¬ropos Taryba pabrėžė, kad "negalima sukurti naujo įstatymo neatsižvelgiant į šalies istoriją ir tradicijas". Įstatymai turi būti suformuluoti protingai ir atspindėti bendras kultūros verty¬bes. Naujas įstatymas įsikomponuoja į veikiančią sistemą, jei jo principai yra bendri. [1]
Darbo tikslas – susipažinti su LR įstatymais ir jų taikymu asmeniniame gyvenime.
Uždaviniai:
• Susipažinti su tais įstatymais, kuriuos naudoju savo asmeninime gyvenime;
• Juos išanalizuoti
• Suvokti naudojamų įstatymų pritaikymo galimybes;
• Pasižymėti svarbiausius aspektus;
Darbo metodai: internetinės medžiagos sisteminimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai23
Dydis60.08 KB
AutoriusT.S.
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos istatymai mano gyvenime (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 40 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą