Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimai ir teisės pažeidimai

Nusikaltimai ir teisės pažeidimai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Dėstomoji dalis. Bendra nusikaltimo samprata. Teisės pažeidimo samprata. Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų samprata ir atribojimas. Teisės įgyvendinimas ir taikymas. Išvados.

Ištrauka

Ilgai svarsčiau, kurią temą pasirinkti savo rašto darbui, kad iš jos studijavimo būtų naudos ne tik, man rašančiam, bet ir tiems, kurie ją skaitytų ar šia tema domėtųsi, todėl aš ir apsistojau ties tema apie nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų atribojimą, kadangi pagal šių laikų statistiką nusikalstamumas vis auga.
Norėdamas kalbėti apie nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų atribojimą šiame savo rašto darbe ir analizuosiu bei kalbėsiu šiais klausimais, t.y. kas yra pats nusikaltimas, teisės pažeidimas, nusikalstamumas, nusikaltimo ir kitų teisės pažeidimų atribojimas bei taip pat šiek tiek paliesiu tų pačių klausimų psichologinę pusę, teisės įgyvendinimą ir taikymą.
Mano pasirinktai temai literatūros yra pakankamai daug ne tik lietuvių kalba, bet ir kitomis, todėl nebuvo sunku surasti tą literatūros šaltinį, kuris būtų pagrindinis mano nagrinėjamai temai. Manau, kad literatūros šia tema ir jai artimoms, vis daugės, kadangi nusikaltimų ar kitų teisės pažeidimų niekada neišvengsime, nes jų buvo visais laikais, net ir pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje.
Žmonijos visuomenės istorijos tyrinėjimas įtikina, kad valstybė ir teisė neegzistavo nuo amžių. Buvo laikas kada valstybės ir teisės nebuvo. Valstybės ir teisės atsiradimas glaudžiai susijęs su nuosavybės atsiradimu ir visuomenės pasidalijimu į skirtingas, turtiniu ir kilminiu požiūriu, grupes. Prieš tai egzistavo vadinamoji pirmykštė bendruomeninė santvarka, kurios pagrindas yra kolektyvinė nuosavybė. Žmonės nesiskaidė į socialines grupes turtiniu ar kilminiu pagrindu. Tas bendruomenes sudarė palyginti nedidelės klajojančių žmonių grupės. Pirmykštės bendruomenės santvarkos santykius giminės viduje ir tarp genčių reguliavo papročiai, išsivystę per amžius. Laikytis įsigaliojusių papročių turėjo ir visi giminės nariai, nes tai buvo gyvybiškai reikalinga normaliam giminės gyvenimui.
Jeigu papročiai pažeidžiami buvo taikomos įvairios poveikio priemonės nuo pabarimo iki nužudymo. Atsiradus daugybei darbų prireikė normų, kurios įtvirtintų vergų beteisiškumą. Besiformuojantis savininkų klasei buvo gyvybiškai svarbu sukurti tokias normas, kurios įtvirtintų jai žemės, gyvulių, gamybos įrankių ir vergų nuosavybės teisę. Naujos taisyklės nebuvo priimtinos visiems visuomenės nariams, todėl šią problemą išsprendė valstybė, kuri ėmėsi suderinti turtingų ir neturtingų visuomenės narių interesus. Tai garantavo valstybinis prievartos aparatas, tai ir buvo teisės normos, teisės pradžia. Vėliau teisės normos nustatomos karaliaus, kunigaikščio ir jų valdininkų aktais. Kol nebuvo rašytinės teisės, teismuose buvo vadovaujamasi iš papročių kilusia teise – paprotine teise. Svarbiausią vietą kuriamų teisės normų sistemoje iš karto užėmė normos, betarpiškai atspindinčios pagrindinius ekonominius ir politinius vergvaldžių ir laisvų žmonių gyvenimo klausimus. Joms visų pirma priklausė tos, kurios reguliuoja ir įtvirtina atskirų asmenų privatinę žemės, turto ir vergų nuosavybę.
Kaip matome taip susikūrė valstybė ir atsirado teisė, kadangi viena be kitos yra tiesiog neįmanoma, tačiau mano rašto darbas yra apie nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų atribojimą, o ne apie valstybės ar teisės atsiradimą, bet be teisės nebūtų ir nusikaltimų ar kitų teisės pažeidimų, nes kaip yra suprantama jie atsirado teisėje, ir tai yra neatsiejama teisės atsiradimo ( istorijos ) dalis. Tik pažeidus atitinkamą, valstybės nustatytą, normą yra taikomos poveikio priemonės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-25
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.72 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimai ir teises pazeidimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą