Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės normų galiojimas laike, teritorijoje, asmenims, su tuo susijusios taikymo problemos

Administracinės teisės normų galiojimas laike, teritorijoje, asmenims, su tuo susijusios taikymo problemos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įžanga. Socialinių normų samprata ir rūšys. Teisės normos samprata ir požymiai. Teisės normų rūšys. Administracinės teisės normų galiojimas laike. Administracinės teisės normų galiojimas teritorijoje. Administracinės teisės normų galiojimas piliečiams. Išvados.

Ištrauka

Teisė – tai valstybės nustatytų ar sankcionuotų visiems privalomų, formaliai apibrėžtų elgesio taisyklių visuomeniniams santykiams reguliuoti sistema. Šios taisyklės nustato subjektyvias teises ir pareigas, kurios prireikus garantuojamos valstybės poveikio priemonėmis." Žmonių gyvenimas, jų tarpusavio santykiai, socialinė padėtis, kultūros lygis sąlygojo ir vertybių supratimo bei jų apsaugos lygį. Žvelgiant į teisės istoriją, pastebėsime, jog iš pradžių vyravo paprotinė teisė, moralės normos, o vėliau, susikūrus valstybei, atsirado visuotinai privalomos elgesio taisyklės, išreikštos rašytinėmis teisės normomis ir garantuotos valstybės poveikio priemonėmis.
Tad jau susikūrus pirmosioms rašytinėms teisės normoms, tam tikros žmogaus veiklos rūšys tampa nebe laisvo pasirinkimo dalyku, bet privalomu elgesiu. Tokio elgesio prielaidos susidaro grasinant atitinkamomis poveikio priemonėmis. Tai gali būti tie patys papročiai ar moralinės normos, tačiau jau virtę visuotinai privaloma elgesio taisykle, už kurios nesilaikymą numatytos sankcijos.
Tokiu būdu visuomenėje įprastas elgesys formalizuojamas, t. y. tam tikra elgesio taisyklė paverčiama teisės norma. Teisės normose įtvirtinami reikalavimai, kurių laikymasis užtikrina normalų valstybės funkcionavimą. Tuo pačiu tik normalus ir visavertis valstybės funkcionavimas savo ruožtu gali užtikrinti patikimą poveikio priemonių taikymą tiems, kurie nesilaiko numatytų teisės normų ir tuo pačiu piliečių laisvių ir teisių pilnaverčio realizavimo.
Teisės normų svarba neabejotina – tai visos teisinės sistemos pamatas. Savo darbe panagrinėsiu būtent vienos teisės šakos – administracinės teisės – normų galiojimą laike, teritorijoje ir asmenims.
Darbą pradėsiu atskleisdamas socialinių normų esmę, po to apibrėšiu teisės normas ir jų skiriamuosius požymius, administracinės teisės normų galiojimą. Darbą pabaigsiu išvadomis, apibendrindamas dėstomąją dalį ir išskirdamas pagrindines mintis.
Renkant literatūrą, susidūriau su viena pagrindine problema – apie teisės normą galiojimą apskritai medžiagos buvo galima rasti pakankamai, tačiau apie galiojimą būtent administracinės teisės normų literatūros buvo labai nedaug. Rėmiausi daugiausia norminiais aktais (LR Konstitucija, LR ATPK). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-07
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis29.08 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises normu galiojimas laike teritorijoje asmenims su tuo susijusios taikymo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą