Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės samprata, normos, subjektai

Administracinės teisės samprata, normos, subjektai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Administracinė teisė. Kas tai? Administracinės teisės normos. Administracinės teisės subjektai. Išvados.

Ištrauka

Žmonės, viena labiausiai išsivysčiusių gyvybės formų žemėje.Viena iš tokios sparčios evoliucijos priežasčių, lyginant su kitomis gyvybės formomis, mūsų gebėjimas sąmoningai naudotis protėvių sukaupta patirtimi. Tai mes gana sėkmingai darome beveik visose gyvenimo srityse.
Visuomenė, kurią taip ilgai ir skrupulingai kūrėme, yra sudėtingų, bet kartu ir vieningų santykių vieni su kitais bei santykių su valstybe junginys. Tam kad būtų užtikrinta sėkminga tolesnė mūsų visuomenės raida yra būtina nustatyti šiuos santykius reguliuojančias taisykles. Paprasčiau tariant, nustatyti ribas, kuriose tilptų individo su individu bei individo su valstybe bendradarbiavimas.
Teisybė-vienas iš pagrindinių pamatų į kuriuos remiasi valstybė. Viena iš dorovinių normų, kuriomis žmogus žavėjosi jau nuo senų laikų. Iš čia išplaukia terminas teisė, tai visų taisyklių, normų sankcionuotų mūsų valstybėje sistema.
Būtent terminas "sankcionuotų" skiria teisę nuo kitų visuomeninius santykius reguliuojančių priemonių, tokių kaip moralinės, etninės ir pan. Teisė gali būti kuriama dvejopai:
Valstybei tik tvirtinant kitų sukurtas elgesio taisykles. (taikoma rečiau)
Valstybei tiesiogiai nustatant ir patvirtinant tam tikras elgesio normas.
Šiandieninėje visuomenėje veikia daugybė elgesio taisyklių, kurios reguliuoja labai įvairius visuomeninius santykius ar jų kombinacijas, susidarančias įvairiose žmogaus gyvenimo sferose. Visos šios normos veikia ne kaip pavieniai mechanizmai, bet kaip tarpusavyje susijusi, suderinta ir bendro tikslo siekianti taisyklių sistema. Siekiant objektyvumo bei tolygaus, bet profesionalaus santykius reguliuojančių normų vystymosi, sistema padalinta į smulkesnius vienetus, kurie apibrėžia tam tikrą santykių sritį.
Lietuvos teisinės sistemos struktūriniai vienetai, kuriuose grupuojamos ir sisteminamos teisės normos, yra teisės institutai ir teisės šakos.
Žodis "administracinė" kilęs iš lotynų kalbos žodžio administratio, kuris reiškia valdymą, vadovavimą. Gyvendami šiuolaikinėje visuomenėje neišvengiamai dalyvaujame vadovavimo arba vykdomajame procese, tam kad nei viena iš ankščiau paminėtų funkcijų neviršytų savo įgaliojimų reikalingas tarpininkas, kuris nustatytų pagrindinių santykių jungtis ir jungtyse galiojančias tam tikras normas.
Taigi galima teigti, jog administracinė teisė – tai teisės šaka nusakanti valdymo ir su valdymu susijusius procesus, jų ribas, pažeidimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-01
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.95 KB
AutoriusRamunas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Tumalavičius
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises samprata normos subjektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 1 Klasė/kursas
  • V. Tumalavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą