Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos Konstitucinės teisės mokslo raida. Mykolo Riomerio indėlis į konstitucinės teisės mokslo raidą

Lietuvos Respublikos Konstitucinės teisės mokslo raida. Mykolo Riomerio indėlis į konstitucinės teisės mokslo raidą

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinės teisės mokslas, šaltiniai ir sistema. Konstitucinės teisės mokslo užuomazgos Lietuvoje. Konstitucinės teisės mokslas Lietuvoje (1918-1940m.) ir m. Riomerio indėlis į konstitucinės teisės mokslo raidą. Konstitucinės teisės mokslas sovietinės santvarkos metais. Konstitucinė teisė atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Išvados.

Ištrauka

Konstitucinės teisės mokslas – tai visuma įvairių idėjų, pažiūrų, koncepcijų ar teorijų, aiškinančių konstitucinę teisinę tikrovę (galiojančias konstitucines teisės normas, jų reguliuojamus visuomeninius santykius), o taip jos istoriją, perspektyvą ir reikšmę.
Konstitucinės teisės mokslo objektas – tai Konstitucinė teisė kaip mokslo šaka, o taip pat jos teisės institutai, jų raida, funkcionavimo ypatumai, konstitucinės teisės normų įgyvendinimo praktika, konstituciniai teisiniai santykiai, susidarantys įgyvendinant konstitucinės teisės normas, konstituciniai teisės šaltiniai, valstybės samprata, valstybės formos, valstybės institucijos samprata ir kita.
Šio referato objektas – konstitucinės teisės mokslo raida, M. Riomerio indėlis į konstitucinės teisės mokslo raidą.
Tikslas – pasitelkiant literatūros šaltinius apžvelgti uždavinius.
Uždaviniai:
1. apžvelgti, kas yra konstitucinės teisės mokslas, šaltiniai ir sistema;
2. apibendrinti nuo kada pradėjo formuotis konstitucinė teisė ir kada susiformavo;
3. apžvelgti M. Riomerio indėlį į konstitucinės teisės mokslo raidą;
4. išsiaiškinti kokios buvo sąlygos vystytis konstitucinei teisei sovietinės santvarkos metais;
5. apibūdinti konstitucinės teisės mokslo eigą, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę.
Konstitucinės teisės mokslas yra viena iš teisės mokslo sričių. Mokslininkų konstitucininkų tyrinėjimo objektas – konstitucinė teisinė tikrovė. Tai konstitucinės teisinės idėjos, konstitucinės teisės normos ir principai, institutai, taip pat konstituciniai teisiniai santykiai.
Konstitucinės teisės mokslą galima apibūdinti kaip įvairių idėjų, pažiūrų, koncepcijų ar teorijų, aiškinančių konstitucinę teisinę tikrovę, visumą. Šios idėjos, teorijos ar koncepcijos yra dėstomos monografijose ir vadovėliuose, konstitucinės teisės aktų komentaruose, straipsniuose ir pranešimuose, mokslinių konferencijų ir seminarų medžiagoje ir t.t. Ši teisinės tikrovės sritis dažnai apibūdinama terminu "doktrina".
Konstitucinė teisinė tikrovė įvairių autorių vertinama nevienodai. Neretai siekiama viena teorija paneigti kitą teoriją. Pažymėtina, kad skirtingų koncepcijų, teorijų, požiūrių susidūrimuose atskleidžiamos naujos teisinės tikrovės pusės. Toks yra mokslinio pažinimo kelias.
Mokslininkai konstitucininkai tyrinėja ir vertina įvairias konstitucinės teisinės tikrovės sritis. Visų pirma jie nagrinėja jau suformuluotas idėjas, koncepcijas ir teorijas apie konstitucinės teisės esmę, atskirus konstitucinės teisės klausimus, jų pagrįstumą, taip pat šių idėjų ir teorijų įgyvendinimą teisės normomis bei teisinėje praktikoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-03
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.08 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos Konstitucines teises mokslo raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą