Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės samprata, principai, bruožai

Administracinės teisės samprata, principai, bruožai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Administracinės atsakomybės sąvoka, jos ypatumai. Administracinės atsakomybės ir kitų teisės atsakomybės rūšių (baudžiamosios, civilinės) skirtingumas. Administracinės teisės pažeidimo sąvoka, juridinė sudėtis analizė (pažeidimo objektas, subjektas, objektyvusis ir subjektyvusis aspektai). Administracinės atsakomybės tikslai ir būdingi bruožai. Administracinei atsakomybei būdingi principai. Organai, nustatantys administracinę atsakomybę. Išvados.

Ištrauka

Teisės pažeidimas yra iššūkis visuomenei, tai nepaisymas to kas visuomenei vertinga, saugotina. Jo pagrindinis požymis yra žalingumas ir pavojingumas visuomenei, tai pagrindinis bruožas ir objektyvusis pamatas, kuris atriboja teisėta nuo neteisėto. Teisinė atsakomybė tai teisinė priemonė kuri blokuoja priešinga teisei elgėsi ir skatina visuomenei naudinga veiklą. Teisės pažeidimus įvykdo, ne tik sveiki individai, atskaitingi už savo veiką, bet ir individai neatsakingi už savo veiką. Tai tie kurie neturėjo laisvos valios, galimybės atlikti teisėtai veiksmą dėl nepakaltinamumo, mažametystės, fizinio ar psichinio poveikio.
Šio darbo tikslas – parašyti darbą "Administracinės atsakomybės samprata, bruožai ir principai".
Uždaviniai:
Surinkti informaciją iš įvairiausių šaltinių (knygų, interneto, valstybės žinių ir t.t.)
Analizuoti juos.
Administracinei atsakomybei viena iš teisinės atsakomybės rūšių, ji turi ir bendrų teisinės atsakomybės požymių, tačiau skiriasi specifiniais bruožais, kurie išsamiai ją apibūdina. Teisinė atsakomybė – priemonė kovoti su teisės pažeidimais, jos pagrindas yra valstybinė prievarta. Teisinė atsakomybė atsiranda tada, kai asmuo, teismo pripažįstamas kaltu ir jam paskiriama nuobauda, kuria atlikdamas patiria moralinius ir materialinius padarinius. Teisiškai atsakomybė suprantama kaip valstybės reakcija į padaryta teisės pažeidimą. Šitokia teisinės atsakomybės samprata reiškia, kad atsakomybė visiškai susijusi su valstybės prievarta ir tokia prievarta yra teisinės atsakomybės turinys. Teisinė atsakomybė atsiranda pažeidus teisės normas ir taikoma griežtai laikantis normų. Administracinė atsakomybė- administracinių nuobaudų pažeidėjui taikymas siaurąją prasme. Tai yra teisinis santykis tarp valstybės ir įgalioto organo, pareigūno ir teisės pažeidėjo.( Valstybė smerkia pažeidimą, reikalauja atsakomybės , taikydama nuobaudas.Pažeidėjas atsako valstybei , institucijoms, atlikdamas nuobaudą, ir tuo patiria neigiamų pasekmių- netenka laisvės, teisių, kitų vertybių) tai plačiąja prasme suprantama administracinė atsakomybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-24
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.2 KB
Autoriusgintaras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises samprata principai bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą