Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė (3)

Administracinė atsakomybė (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Administracinė atsakomybė. Administracinės atsakomybės sąvoka. Administracinio teisės pažeidimo subjektas. Administracinės nuobaudos. Administracinių nuobaudų rūšys. Administracinės nuobaudos skyrimas. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisena. Pagrindiniai administracinės, baudžiamosios, civilinės ir drausminės atsakomybės palyginimai. Išvados.

Ištrauka

Mūsų žmonės sėkmingai dirba, ilsisi, mokosi. Deja, dar ne visi tinkamai elgiasi buityje, gamyboje ir viešose vietose, kartais net pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus. Valstybė aktyviai kovoja su teisės pažeidimais, panaudodama valstybinės prievartos priemones, kurių viena iš rūšių yra administracinė atsakomybė. Ji taikoma asmenims, padariusiems administracinius teisės pažeidimus.
Teisės pažeidimai gali būti įvairūs, ir užtraukti baudžiamąją, civilinę, drausminę ar materialinę atsakomybę. Tačiau dažnai teisės pažeidimų pavojingumas nėra toks didelis, kad jį būtų galima laikyti nusikaltimu. Vis dėlto ir į tokius teisės pažeidimus negalima nereaguoti. Kaip tik tokie pagal savo pobūdį visuomenei nelabai pavojingi pažeidimai ir laikomi administraciniais teisės pažeidimais.
Žodis "administratio" kilęs iš lotynų kalbos žodžio ir reiškia - valdymą, vadovavimą. Todėl administracinė teisė - tai valdymo teisė arba teisės šaka apie valdymą.
Su teisės reiškiniais daugiausiai susijęs valstybinių reikalų valdymas, kurį, sutinkamai su konstitucija, vykdo visos valstybinės institucijos. Tarp kitų organų valstybės aparate yra specializuota institucijų grupė, vykdanti valstybinio valdymo funkcijas. Kaip tik dėl šios veiklos susidariusius visuomeninius santykius reguliuoja administracinės teisės normos.
Administracinės teisės normos nustato valstybinio valdymo aparato organizavimo ir veiklos tvarką, valdymo organų kompetenciją, administracinės veiklos formas ir metodus.
Administracinės teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai tampa administraciniais - teisiniais santykiais, kurių šalims teisės normos nustato tam tikras teises ir pareigas, o už jų nevykdymą numato atsakomybę. Taigi administracinė teisė - tai teisės šaka, kurios normos – reguliuoja visuomeninius santykius, susidarančius realizuojant vykdomąją ir tvarkomąją veiklą valstybinio valdymo procese.
Administracinė teisė, yra teisės šaka, kurią sudaro visuma teisės normų reguliuojančių visuomeninius santykius kylančius valstybinio valdymo srityje (vykdomosios veiklos srityje). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis37.63 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasM. Šatas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • M. Šatas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą