Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės atsakomybės sąvoka ir pagrindiniai bruožai

Administracinės atsakomybės sąvoka ir pagrindiniai bruožai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Administracinės atsakomybės sąvoka. Administracinės atsakomybės bruožai.

Ištrauka

Administracinė atsakomybė yra savarankiška teisinės atsakomybės rūšis. Jai būdingi bendrieji teisinės atsakomybės bruožai.
Teisinė atsakomybė glaudžiai susijusi su valstybe ir jos prievarta. Jos esmė ir paskirtis - valstybinės prievartos naudojimas teisės nustatytiems ir reguliuojamiems visuomeniniams santykiams saugoti ir ginti, teisės reikalavimams užtikrinti. Teisinė atsakomybė yra veiksminga priemonė užtikrinti visuomenėje teisėtą elgesį, ryžtingai, efektyviai užkirsti kelią teisės pažeidimams. Teisinei atsakomybei būdingi tam tikri požymiai, kurie padeda geriau atskleisti jos esmę.
Svarbiausieji teisinės atsakomybės bruožai:
teisinė atsakomybė - tai priemonė kovoti su teisės pažeidimais, užtikrinti teisėtvarką, teisės reguliuojamų visuomeninių santykių apsaugą;
teisinės atsakomybės pagrindas - teisės pažeidimas;
teisinės atsakomybės subjektas - kaltas teisės pažeidimo padarymu asmuo;
teisės pažeidėjo elgesio smerkimas ir teisinių sankcijų jam taikymas;
teisės pažeidėjas priverstas patirti tam tikrų neigiamų, nepalankių moralinio, materialaus, fizinio, organizacinio ir kitokio pobūdžio padarinių, netenka teisių, laisvės ir kitokių vertybių.
Teisinė atsakomybė - tai teisės pažeidėjui daromas poveikis, pasireiškiantis pažeidėjo antivisuomeninio poelgio smerkimu ir teisinių sankcijų (atsakomybės priemonių) taikymu, dėl kurio pažeidimo padarymu kaltas asmuo patiria nepalankių moralinio, asmeninio, turtinio, fizinio, organizacinio pobūdžio padarinių.
Pagrindinis teisinės atsakomybės reguliavimo mechanizmo elementas yra jos norminis pagrindas - įstatymai ir kiti norminiai aktai. Nesant tokio norminio pagrindo negali būti ir teisinės atsakomybės. Teisinė atsakomybė kaip reiškinys ir kaip teisinis santykis egzistuoja tiek, kiek ji sureguliuota ir pagrįsta norminiais aktais ir jų taikymu.
Konkrečiam atsakomybės teisiniam santykiui atsirasti turi būti juridinis faktas - padarytas teisės pažeidimas (jo sudėtis). Teisinė atsakomybė reiškiasi ir įgyvendinama tada, kai kompetentingi valstybiniai organai, pareigūnai aktyviai reaguoja į padarytą teisės pažeidimą, - tai reiškia, kad imasi priemonių nustatyta tvarka taikyti kaltam asmeniui teisės numatytas sankcijas ir reikalauja jas įvykdyti.
Teisinė atsakomybė atsiranda nuo teisės pažeidimo momento. Teisinės atsakomybės realizavimas (pareigos atsakyti faktinis vykdymas) prasideda nuo to laiko, kai įstatymo nustatyta tvarka teisės pažeidėjas yra pripažįstamas kaltas, jam skiriamos sankcijos ir imamasi priemonių jas įvykdyti.
Teisinės atsakomybės paskirtis yra veiksmingai kovoti su teisės pažeidimais, užtikrinti teisėtumą ir teisėtvarką, drausminti visuomenės narius ir auklėti juos įstatymų laikymosi dvasia, siekti, kad būtų vykdomi teisės reikalavimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-17
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis12.89 KB
Autoriusnastia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines atsakomybes savoka ir pagrindiniai bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą