Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinio teisės pažeidimo subjektai

Administracinio teisės pažeidimo subjektai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Administracinė teisė. Administracinis teisės pažeidimas. Administracinio teisės pažeidimo subjektai. Paprasti asmenys. Pareigūnai. Administracinės nuobaudos. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Šiuo referatu noriu išanalizuoti administracinio teisės pažeidimo subjektus ir jiems taikomas nuobaudas. Ši tema aktuali kiekvienam Lietuvos respublikos piliečiui, nes tik paprastas pilietis, tiek pareigūnams.
Tikslas. Išsiaiškinti ir išanalizuoti administracinio teisės pažeidimo subjektus, bei jiems taikomas nuobaudas.
Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti, kas yra administracinė teisė.
2. Išsiaiškinti, kokie administracinio teisės pažeidimo subjektai yra Lietuvoje.
3. Išanalizuoti, kokios administracinės nuobaudos taikomos administracinio teisės pažeidimo subjektams.
Lotynų kalbos žodis "administratio" reiškia valdymą, vadovavimą. Todėl administracinė teisė – tai valdymo teisė arba teisės šaka apie valdymą.
Su teisės reiškiniais daugiausiai susijęs valstybinių reikalų valdymas, kurį, remiantis konstitucija, vykdo visos valstybės institucijos. Be jų, valstybės aparate yra specializuota institucijų grupė – viešojo valdymo organai (Vyriausybė, ministerijos, Vyriausybės įstaigos, apskričių viršininkų administracija, savivaldybių institucijos ir kt.), vykdantys viešojo valdymo funkcijas. Kaip tik dėl šios veiklos susidariusius visuomeninius santykius reguliuoja administracinės teisės normos.
Administracinės teisės normos nustato viešojo valdymo aparato veiklos tvarką, valdymo (administravimo) institucijų kompetenciją, administracinės veiklos formas ir metodus.
Administracinėmis teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai tampa administraciniais teisiniais santykiais, kurių šalims teisės normos nustato tam tikras teises ir pareigas, o už jų nevykdymą numato atsakomybę.
Administracinių teisinių santykių subjektais gali būti valstybinio valdymo ir savivaldybių institucijas, jų tarnautojai (pareigūnai), viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, piliečiai. Tačiau viena šio santykio šalis (privalomasis subjektas) būtinai turi būti valstybės ar savivaldybės institucija arba valstybės vardu veikiantis atstovas. Šia santykiai paprastai atsiranda vienos šalies iniciatyva, o į antrosios šalies sutikimą ar norą neatsižvelgiama. Ginčai, kylantys tarp santykio šalių, dažnai sprendžiami administracine tvarka, tačiau įstatymų nustatytais atvejais juos nagrinėja teismas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-31
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.06 KB
Autoriussigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdėst. Tadas Račius
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracinio teises pazeidimo subjektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 4 Klasė/kursas
  • dėst. Tadas Račius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą