Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Teisės pažeidimas ir jo rūšys (3)

Teisės pažeidimas ir jo rūšys (3)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės pažeidimas. Bendrieji teisės pažeidimo požymiai. Teisės pažeidimo sudėtis. Teisės pažeidimo rūšys. Teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Negatyviosios teisinės atsakomybės rūšys. Teisinės atsakomybės principai. Išvados.

Ištrauka

Elgesys yra konkretus žmogaus buvimo visuomenėje būdas, regimoji žmogaus charakteristika. Atsižvelgiant į raiškos formą elgesys gali būti verbalinis, susidedantis iš atskirų teiginių, sprendimų, vertinimų, informuojančių apie vidinę asmens būklę, ketinimus, ir elgesys – veiksmai kaip materialinis fizinio ar juridinio asmens poveikis kitų žmonių teisėms ir gyvenamajai aplinkai. Teisės pažeidimas – tai teisei priešinga, kalta asmenų ar organizacijų veikla, padaroma žalos įstatymo saugomoms piliečių teisėms, teisėtiems interesams arba apskritai teisinei tvarkai. Remiantis dėstytojo A. Vaišvilos vadovėlio "Teisės teorija" medžiaga - tai tradicinis teisės pažeidimo apibrėžimas, labiau atitinkantis pozityvistinę teisės sampratą, kuriai svarbu pabrėžti patį elgesio priešingumą valstybės nustatytai teisei kaip elgesio taisyklei. Bet jeigu remsimės pilietine teisės samprata, kuri postuliuoja ne valstybės, o individo primatą ir teise laiko ne apskritai elgesio taisyklę, o sukonkretintą teisių ir pareigų vienovę, tai reikės atitinkamai pakoreguoti ir teisės pažeidimo sąvoką. Ją reikės priartinti prie subjektinės teisės ir naudojimosi ja. Tada teisės pažeidimą reikės apibrėžti kaip elgesio priešingumą ne apskritai teisės normai, o tik tokiai, kuri yra teisių ir pareigų vienovės pavidalo.
Kitas teisės pažeidimas, anot A. Vaišvilos, svarbus tuo, kad čia pabrėžiama, jog "asmuo gali pažeisti teisę tik tada, kai naudojasi jam suteiktais leidimais ir kai tas naudojimasis įstatymo yra siejamas būtinybe vykdyti tą teisę legalizuojančias pareigas". Šis apibrėžimas skamba taip: "Teisės pažeidimas – tai asmens naudojimasis subjektinėmis teisėmis sąmoningai atsisakant vykdyti pareigas, kurių vykdymą įstatymas laiko būtina asmens naudojimosi subjektinėmis teisėmis visuomenėje legalumo sąlyga". Remiantis prof. A. Vaišvilos vadovėliu "Teisės teorija", teisės pažeidimo subjektas gali būti tik žmogus ar žmonių susivienijimas, nes teisės pažeidimas yra sąmoninga veikla. Todėl teisę gali pažeisti tik veiksnus asmuo, kuris suvokia ar gali suvokti savo veiksmų priešingumą teisei. Nesąmoningas teisės pažeidimas yra teisei objektyviai priešinga veikla.
. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis16.66 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimas ir jo rusys (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą