Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių ginčų komisijos: teisinis reglamentas, veiklos praktika, problemos

Administracinių ginčų komisijos: teisinis reglamentas, veiklos praktika, problemos

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Administracinių ginčų komisijos: teisinis reglamentas, veiklos praktika, problemos. Įvadas. Teisinis reglamentas. Veiklos praktika. Problemos. Išvados.

Ištrauka

Demokratiškai ir civilizuotai sutvarkytose pasaulio šalyse administraciniai santykiai taip sunorminti, kad ginčai kilę tarp žmonių bei valdžios institucijų, viešojo administravimo srityje būtų nagrinėjami operatyviai ir be sudėtingų procedūrų. Vyriausioji administracinių ginčų komisija įsteigta 1999 m. vykdant Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos ir Administracinių ginčų komisijų įstatymus.
Remiantis kitų šalių patirtimi, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais bei kita dokumentika pabandysime apžvelgti Lietuvos Respublikos vyriausiąją administracinių ginčų komisiją, jos teisinį reglamentą, veiklos praktiką bei problemas, kurios iškyla prieš, po ar vykstant ikiteisminiam ginčų tyrimui.
Taigi šio darbo tikslas yra vyriausios administracinių ginčų komisijos teisinis reglamentas, veikla, jos praktika bei problemos, su kuriomis susiduria ši komisija prieš pradėdama nagrinėti bylas, ar jau pradėjus nagrinėti, o gal jau ir priėmus sprendimą dėl konkrečių veiksmų atlikimo.
Vyriausioji administracinių ginčų komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, kadangi ji yra aukščiausias ir svarbiausias šalies nuostatų ir taisyklių rinkinys. Taip pat vadovaujasi ir Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Seimo priimtais aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, o taip pat ir būtent šiai institucijai skirtu teisės aktu t.y. Lietuvos Respublikos administracinių ginčų komisijos įstatymu. Šis įstatymas buvo priimtas 1999 m. sausio 14 d. Nr. VIII-1031 Vilniuje. Prie šio įstatymo yra patvirtinti dar administracinių ginčų komisijos darbo nuostatai, kurie buvo patvirtinti 1999 m. gegužės 4 d. Administracinių ginčų komisijai taip pat yra pravartu ir tikslinga naudotis bei vadovautis dar ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymu dėl kai kurių išimčių nustatymo. Remdamasi šiais dokumentais ir pagrindiniu šios srities įstatymu, t.y. Lietuvos Respublikos administracinių ginčų komisijos įstatymu, yra skirstomos dvi administracinių ginčų komisijos rūšys: savivaldybės ir apskrities administracinių ginčų komisija bei vyriausioji administracinių ginčų komisija. Vyriausiąją administracinių ginčų komisiją sudaro aukštąjį teisinį išsilavinimą turintys 5 nariai, kuriuos patvirtina Vyriausybė 4 metams. Narių kandidatūras, iš jų ir pirmininko kandidatūrą, Vyriausybei teikia teisingumo ministras. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis41.16 KB
Autoriusmon
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu gincu komisijos teisinis reglamentas veiklos praktika problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą