Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės pažeidimų bylų nagrinėjimas

Administracinės teisės pažeidimų bylų nagrinėjimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos samprata. Administracinės teisės pažeidimų bylų teisenos stadijos. Teisenos stadijų sampratos reikšmė. Administracinių teisės pažeidimų bylų iškėlimas ir tyrimas. Administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimas. Nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo stadija. Nutarimų administracinių teisės pažeidimų bylose vykdymo praktika. Įrodymai administracinių teisės pažeidimų bylose. Administracinės teisės pažeidimų bylų teisenos dalyviai, jų teisės ir pareigos. Išvados.

Ištrauka

Norint suvokti apskritai teisenos sampratą ir turinį, pirmiausia reikia išsiaiškinti jos vietą teisės sistemoje. Teisinėje literatūroje vyrauja nuomonė, kad teisena yra teisinio proceso dalis. Procesas (lot. procesus – judėjimas į priekį) – tai kokio nors dalyko vienas kitą sekantys pasikeitimai ar reiškiniai, kuriuose išreiškiami tam tikri objektyvūs dėsningumai, visuma vienas kitą sekančių veiksmų, nukreiptų pasiekti tam tikrą rezultatą. Procesai yra įvairūs: cheminiai, biologiniai, socialiniai ir kt. Prie socialinių procesų priskiriamas ir teisinis procesas. Pasak D.N.Bachracho " ...teisinis procesas, tai tobuliausia proceso forma". Reikėtų išskirti tokias teisinio proceso požymius:
1) tai sąmoninga, tikslinga veikla;
2) šią veiklą įgyvendina valdingus įgalinimus turintys viešosios valdžios subjektai;
3) juo siekiama tam tikro teisinio rezultato, sprendžiamos konkrečios individualios bylos;
4) jo metu priimami tarpiniai ir galutiniai sprendimai įforminami oficialiuose dokumentuose;
5) ši veikla detaliai reglamentuota teisės normomis.
Svarbiausias teisinio proceso požymis yra tas, kad jis yra sureguliuotas teisės normomis, t.y procesinėmis teisės normomis, kurių pagalba yra įgyvendinamos materialinės teisės normos, realizuojamos subjektinės teisės ir teisinės pareigos, užtikrinama asmenų teisių ir teisėtų interesų apsauga. Šiuo atveju procesinės teisės normos atlieka pagalbinę, aptarnaujančią, tačiau pakankamai svarbią funkciją.
Tačiau teisinis procesas nėra vieningas ta prasme, kad skirtingų teisės šakų materialinės normos nėra realizuojamos tų pačių procesinių teisės normų pagalba. Todėl atskirų teisės šakų normų įgyvendinimas turi savo ypatumus, lemiančius teisinio proceso skirstymą į rūšis. Nekyla abejonių, kad egzistuoja savarankiškos civilinio proceso ir baudžiamojo proceso teisės šakos, tačiau " klausimas apie administracinį procesą yra vienas iš labiausiai diskutuotinų teisės moksle". Problema yra ta, kad šiandien nėra vieningo kodifikuoto teisės akto, kuriame būtų įtvirtintos administracinės procesinės teisės normos. Šios normos, dažniausiai yra administracinės materialinės teisės aktų sudėtyje. Be abejonės tai sąlygota ir objektyvių priežasčių, kadangi administracinės teisės normos reguliuoja pakankamai plataus spektro ir pasižyminčius tam tikra specifika visuomeninius santykius, atsirandančius valstybinio valdymo srityje, todėl ir jų realizavimas negalimas vieningo proceso rėmuose. Specifinių taisyklių būtinumas ir lemia teisenos, kaip proceso dalies buvimą. Taigi apie administracinį procesą ir teiseną galima kalbėti kaip apie visumos ir dalies santykį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis47 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis59.31 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises pazeidimu bylu nagrinejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-03-18 IP: 88.118.14.131
    jolanta sako

    labai neblogas darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 47 puslapiai 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 3 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą