Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės nuobaudos ir jų rūšys

Administracinės nuobaudos ir jų rūšys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Administracinės nuobaudos ir pagrindiniai bruožai. Administracinių nuobaudų rūšys. Pagrindinių administracinių nuobaudų rūšių apibūdinimas. Įspėjimas. Bauda. Administracinis areštas. Papildomų administracinių rūšių apibūdinimas. Daikto konfiskavimas. Specialiosios teisės atėmimas. Nušalinimas nuo pareigų. Bendrosios administracinės nuobaudų skyrimo taisyklės.

Ištrauka

Žmonijos visuomenė yra sudėtinga ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas ir reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė – viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Viena iš teisės šakų – administracinė teisė. Tai visuma normų, reguliuojančių visuomeninės santykius, valstybės vykdomojoje ir tvarkomojoje veikloje. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas įvardija, kad administracinės teisės pagrindinis uždavinys yra saugoti Lietuvos Respublikos visuomeninę santvarką, nuosavybę, socialines ekonomines, politines ir asmenines piliečių teises ir laisves, taip pat įmonių ir organizacijų bei teisėtus interesus, nustatytą valdymo tvarką, valstybinę ir viešąją tvarką ir t.t.
Administracinės nuobaudos yra tik viena iš administracinės teisinės prievartos priemonių rūšių. Administracinės nuobaudos apibrėžimas įtvirtintas Administracinių teisės pažeidimų kodekso 20 straipsnyje. Administracinė nuobauda yra atsakomybės priemonė, kuri skiriama administracinį teisės pažeidimą padariusiems asmenims nubausti bei siekiant auklėti, kad jie laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, taip pat kad tiek pats teisės pažeidėjas, tiek ir kiti asmenys nepadarytų naujų teisės pažeidimų.
Taigi iš apibrėžimo matyti, kad administracinių nuobaudų paskirtis apibrėžiama taip:
1. nubausti kaltą padariusį administracinės teisės pažeidimą asmenį;
2. auklėti teisės pažeidėją, kad jis gerbtų nustatytas bendro gyvenimo taisykles;
3. auklėti teisės pažeidėją ir kitus asmenis, kad jie nedarytų teisės pažeidimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.27 KB
Autoriusnežinomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines nuobaudos ir ju rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno technikos kolegija
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą