Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė (6)

Administracinė atsakomybė (6)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Socialinės ir teisinės atsakomybės bruožai. Administracinės atsakomybės sąvoka, pagrindiniai bruožai, ypatybės ir jos skirtumas nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių. Asmenys, traukiami atsakomybėn už administracinius nusižengimus. Aplinkybės, šalinančios administracinę atsakomybę.

Ištrauka

Terminai "atsakomybė", "atsakingas" dažnai sutinkami gyvenime, bet ypač moksluose. Kalbininkas S. Ožegovas į sąvokos "atsakomybė" turinį teikia šias reikšmes:
1. Teisių ir pareigų įgijimas kokiai nors veiklai įgyvendinti, vadovaujant reikalams. Pvz., žmogus atsakingas už tvarkos išsaugojimą.
2. Būtinumas, pareiga atsakyti už savo elgesį, veiksmus.
Iš šių reikšmių analizės matome, kad nusakant atsakomybės esmę, išeities tašku, svarbiausiu dalyku yra teisių pareigų įgijimas konkrečiai veiklai. Be teisių ir pareigų negali būti atsakomybės. Kitu svarbiu momentu yra įgytų teisių ir pareigų realizavimas savo elgesyje, veiksmuose. Trečias momentas – būtinumas atsakyti už turimų teisių ir pareigų realizavimo kokybę konkrečiame elgesyje, veiksmuose. Čia galimi du variantai:
Pirmas – teisės ir pareigos realizuojamos pagal įgijimo tikslus.
Antras - teisės ir pareigos realizuojamos nepaisant įgijimo tikslų.
Remiantis minėtais teiginiais, manome, jog atsakomybė yra ypatingas socialinės kontrolės institutas, nustatantis visuomeninių santykių subjektų teises ir pareigas, patikint jam atlikti tam tikrus reikalus (veiklą, darbą, funkcijas) ir kylančias iš to socialines – teisines pasekmes.
Pateiktoje atsakomybės sampratoje nagrinėtini du aspektai: retrospektyvus ir perspektyvus.
Retrospektyvus (pagal laiką) požiūris orientuotas į elgesio, nukrypstančio nuo socialinės normos, vertinimą. Šis požiūris labiausia nagrinėjamas teisės moksluose. Teisininkams svarbu nustatyti, kaip subjektas suvokia savo pareigą ir elgesį, vykdant jam įtikėtas pareigas, įgauna tam tikrą socialinį vertinimą, t. y. Kaip kuriamas realios retrospektyvios atsakomybės "laukas".
Antrasis požiūris susijęs su veiklos subjekto pareigos suvokimu ir jo elgesio susireguliavimu pagal socialines normas. Ši atsakomybė yra perspektyvi.
Socialinio įvertinimo esmės nustatymas susideda palyginant šias dalis, t. y. esamą ir reikiamą, tikrą ir laukimą, atitinkamą ir neatitinkamą bendram, dominuojančiam interesui.
Nustatant retrospektyvią atsakomybę, įvertinimo objektais yra ir pareigos suvokimas, ir elgesys (pareigų realizavimo procesas), ir jo rezultatas. Neužtenka vien rezultato arba vien elgesio įvertinimo, nes į rezultatą gali veikti ir nuo individo nepriklausomi veiksmai. Žinia, subjektas patiria aplinkos poveikį. Todėl individo kompleksinis atsakomybės koeficientas turi atspindėti visų trijų komponentų (pareigų suvokimo, elgesio ir jo rezultato) palyginimą.
Laukimo (reikiamo) ir sulaukto rezultato palyginimas sudaro pagrindą atsirasti retrospektyviai atsakomybei.
Visuomenę tenkina neutralus ir teigiamas socialinio vertinimo rezultatas, nes jis formuoja stabilią būklę visuomenėje, pasiremiant šiais rezultatais, stengiamasi norminiai sureguliuoti visuomeninius santykius. Negatyvus santykis, atspindėtas subjekto elgesyje, sukelia realios, retrospektyvios atsakomybės mechanizmo veikimą, t. y., pasitelkiamos tam tikros paskirties socialinės normos (auklėjant, atstatant padėtį, naudojant prievartą). Vertinimo rezultatai ir vėliau kilusios atsakomybės priemonės jau pakartotinai iš esmės veikia į individo sąmonę, į tolimesnį jo asmenybės vystymąsi ir yra pavyzdžiu kitiems. Šis faktorius yra visuomeninės sąmonės ir individo formavimosi mechanizmo "grįžtamuoju ryšiu". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.67 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą