Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė (5)

Administracinė atsakomybė (5)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Administracinės atsakomybės sąvoka. Administracinės atsakomybės ypatumai. Pagrindai šalinantys administracinę atsakomybę. Pareigūnų administracinė atsakomybė. Pareigos, kurios nenušalina nuo administracinės atsakomybės. Pareigos, kurios nušalina nuo administracinės atsakomybės. Išvados.

Ištrauka

Teisės pažeidimas – tai veika, kuria pažeidžiami teisės reguliuojami ir saugomi visuomeniniai santykiai. Veika yra išorinis žmogaus poelgis, kuris pasireiškia tam tikrais aktyviais veiksmais arba neveikimu (tam tikrų veiksmų, pareigos nevykdymu). Žmogaus mintys, nuotaikos, įsitikinimai, pažiūros, kad ir kaip būtų neigiamai vertinami ideologijos ir moralės požiūriu, bet kol jie išoriškai nerealizuojami, negali būti laikomi teisės pažeidimais. Administracinės teisės normos reguliuoja ne tik valstybinio valdymo funkcijas , bet ir reglamentuoja piliečių elgesio taisykles visuomeninėse vietose , transporte , buityje ir panašiai. Viena iš svarbiausių administracinės teisės veikimo sferų yra viešosios tvarkos apsauga . Kadangi administracinis teisės pažeidimas yra savarankiška teisės pažeidimo rūšis, jam būdingi visi tie pagrindiniai požymiai kaip teisės pažeidimui apskritai.
Specialioje teisinėje literatūroje nurodomi tokie administraciniam teisės pažeidimui būdingi požymiai: a) pavojingumas, žalingumas visuomenei; b) priešingumas teisei;
c) kaltumas; d) baudžiamumas.
Bet koks administracinis teisės pažeidimas – tai teisės normų reikalavimų nesilaikymas, tam tikros teisinės pareigos nevykdymas arba netinkamas jos vykdymas. Tačiau tai, kas teisės neuždrausta, teisės normos nereikalaujama, negali būti laikoma administraciniu teisės pažeidimu, nors būtų amoralu, antivisuomeniška. Todėl labai svarbu išskirti aplinkybes, šalinančias administracinę atsakomybę.
Nagrinėjamame darbe matysime , kad teisės pažeidimo esmę rodo jo žalingumas visuomenei ir neteisėtumas ( priešingumas teisei ). "Visuomeninis žalingumas , pavojingumas yra pagrindinis požymis , apibūdinantis teisės pažeidimą bruožas ir objektyvus pamatas , atribojantis teisėtą nuo neteisėta. Visuomeninis žalingumas pasireiškia tuo, kad teisės pažeidimas visada yra susijęs su kėsinimusi į asmens , visuomenės prioritetus ir vertybes, pažeidžia privačius ir visuomeninius interesus". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.31 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą