Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Informacijos paieška

Informacijos paieška

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Bendra paieškos sistemų apžvalga. Rankinis įvedimas. Paieškos sistema "Altavista". Paieškos sistema "Lietuva internete". Naršymas dalykų ir vardų rodyklėse. Paieškos sistema "Google". Google rezultatų puslapio dalys. Ypatingos Google savybės. Paieškos sistema "Yahoo!". Paieškos sistema "Lycos". Paieškos sistema "Excite". Išvados.

Ištrauka

Internetas tapo milžiniška informacijos saugykla. Kaip veiksmingai ja naudotis, kaip pasirinkti teisingą kelią šioje informacijos jūroje? Iš dalies problemą išsprendžia informacijos adresavimo sistema, esanti internete. Kiekvienas informa-cijos šaltinis turi savo unikalų adresą, vadinamą universaliuoju adresu arba URL (Uniform Resource Locator). Kai vartotojas žino tikslius interneto adresus, jis nesunkiai gali susirasti jam reikalingą informaciją. Deja, dažnai vartotojas gerai žino ko jam reikia, bet neįsivaizduoja, kur ieškoti, t.y. nežino tikslaus adreso. Tokiu atveju jam tenka naudotis vadinamosiomis žiniatinklio paieškos sistemomis. Jos leidžia ieškoti vartotojui reikalingos informacijos pagal jo paties įvestus pagrindinius žodžius (rak-tus), apibūdinančius jį dominančią sritį.
Norint rasti žiniatinklyje informacijos pagal žodį ar frazę, reikėtų bent kiek įsivaizduoti, kaip tai daroma. Nuo to gali priklausyti paieškos rezultatų sekmė.
Žiniatinklio paieškos sistemos parengtos taip, kad nuolatos naršytų po internetą ir į savo duomenų bazes įtrauktų informaciją apie pasirodžiusius naujus tinklapius. Radusios naujos informacijos, paieškos sistemos ją klasifikuoja, kad prireikus būtų lengviau ją suieškoti ir pateikti. Todėl pateikę paieškai kokį nors žodį gauname keletą šimtų (o kartais ir tūkstančių) radinių. Tai būdingas paieškos rezultatas. Pirmiausia reikėtų atsiminti, kad paieška paprastai atliekama remiantis vietos ir dažnio kriterijais. Dažniausiai pirmiausia pateikiami tie tinklapiai, kuriuose šis žodis pasikartoja, todėl visuomet verta atidžiai peržiūrėti pateiktus pirminius paieškos dokumentus.
Antra vertus, paieškos sistemų kūrėjų kompanijos, norėdamos būti kuo populiaresnės ir pritraukti kuo daugiau įvairiausių sričių vartotojų, stengiasi tenkinti jų norus. Todėl neretai pateikiami dokumentai, kuriuose ieškomas žodis pavartotas vos kartą ir kartais net neturi nieko bendra su turiniu.
Tinklalapių kūrėjai taip pat stengiasi paveikti paieškos rezultatus. Kadangi tinklapius dažnai kuria komercinių sistemų savininkai, tai jie trokšta, kad jų tinklapiai būtų dažnai lankomi ir į HTML tekstą (specialiai paieškos sistemoms skirtą sritį) prikemša įvairių populiarių ar įdomių žodžių, kad jų tik paieškos sistemos įtrauktų jų puslapius į kuo daugiau duomenų bazės sričių ir kuo dažniau pateikinėtų ieškantiems.
Kad paieška būtų sėkminga, svarbiausia yra tinkamai, apgalvotai parinkti reikšminius žodžius. Kuo taikliau parinksime žodžius, kuo labiau jie atitiks norimo klausimo esmę, tuo sėkmingesnė bus paieška. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-08
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis1.41 MB
Autoriusevelina
Viso autoriaus darbų49 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos paieska [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą