Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacijos paieška. Programa Internet Explorer

Informacijos paieška. Programa Internet Explorer

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Informacijos paieška. Retrospektyvioji informacijos paieška. Einamoji paieška. Naujausia informacija. Paieška pagal cituojamus dokumentus. Faktografinė paieška. Peržiūra. Tiesioginio ryšio (online) informacijos paieška. Automatinio indeksavimo metodai. Informacijos pateikimo modeliai. Informacijos paieška bibliotekose. Internet Explorer. Naršyklės darbo bendrosios parinktys. Spalvų parinkimas. Šrifto nustatymas. Tinklalapio kalbų nustatymas. Tinklalapiuose naudojamų spalvų, stilių ir šriftų nusakymas. Darbo internete saugumo nustatymas. Darbo internete privatumo nustatymas. Internetinių puslapių turinio kontrolė. Prisijungimo prie interneto būdai ir jų nustatymai. Darbo su internetiniais duomenimis programų nustatymai. Priemonių juostos mygtukų keitimas.

Ištrauka

Informacija – tai mokslinės, visuomeninės, politinės, techninės žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu, raštu arba masinės informacijos priemonėmis.
Informacijos surinkimas. Iš pradžių žmogus intuityviai tik savo jutimo organais įvertindavo atstumą, svorį, greitį, temperatūrą ir kt. Vėliau pradėjo naudoti paprastus prietaisus: liniuotę, svarstykles, termometrą ir pan. Mūsų amžiuje daugybė prietaisų įgalina labai tiksliai viską išmatuoti, įvertinti, gauti tokią informaciją, kuri žmogaus jutimais nepasiekiama. Žmogus priima prietaisų teikiamą informaciją, suvokia ją, nusprendžia, ką daryti, bet ne visose sistemose jis reikalingas. Sistema – tai reiškinių, daiktų, gyvūnų arba ir vienų, ir kitų sąsaja, išskirianti juos iš aplinkos kaip sąlyginai savarankišką darinį. Kompiuteris dažnai yra informacinių, techninių, ryšio sistemų dalis. Vis daugėja automatinių arba automatizuotų sistemų. Pagrindinis automatizacijos principas: daviklių gaunama informacija paverčiama signalais, kurie be žmogaus įsikišimo keičia įtaisų būklę.
Kompiuteris automatizuotoje sistemoje įgalina surinkti informaciją iš įvairių daviklių, ją palyginti, sukurti įvairius signalus, apskaičiuoti jų poveikio laiką. Šiuolaikinės kompiuterizuotos sistemos per palydovines priemones, tarpkontinentinius ryšio kanalus gali rinkti informaciją iš viso pasaulio, iš kosmoso.

Darbui su WWW yra naudojamos WWW naršyklės. Jos yra 2 tipų – grafinės ir tekstinės. Grafinių naršyklių (Netscape Navigator, Internet Explorer) aplinkose galima atidaryti WWW dokumentus, kuriuose yra tekstinė, grafinė, audio ir video informacija. Tekstinės naršyklės (Lynx) dirba tiktai tekstiniame režime. Ši naršyklė naudojama IBM, VAX ir UNIX šeimų kompiuteriuose.


Skirtingi informacijos poreikiai suformuoja skirtingą informacijos paiešką. Yra šios paieškos rūšys:
• Retrospektyvioji informacijos paieška
• Einamoji paieška
• Paieška pagal cituojamus dokumentus
• Faktinė paieška
• Peržiūra ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-05
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis589.3 KB
Autoriuskestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos paieska. Programa Internet Explorer [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą