Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Informacijos paieška internete

Informacijos paieška internete

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Informacijos paieška internete. Internete siūlomos paslaugos. Paieškos sistemos internete. Išvados.

Ištrauka

Sparčiai besivystančios informacinės technologijos vis labiau ir labiau skverbiasi į visuomenės gyvenimą. Atsiradusios naujos informavimo ir komunikacijos galimybės tapo prieinamos bene kiekvienam informacinės visuomenės atstovui. Skaitmeninės sistemos ir sparti kompiuterinių tinklų plėtra sukūrė globalų laisvai prieinamą telekomunikacinį tinklą- Internetą. Internetas- pasaulinė kompiuterių tinklų sistema, apimanti milžinišką kiekį duomenų, programų, dokumentų bei kitokios informacijos ir įgalinanti naudoti asmeninį kompiuterį tos informacijos paieškai. Internetas teikia daugybę paslaugų, iš kurių populiariausios: hipertekstinių dokumentų skaitymas - pasaulinis voratinklis(WWW - World Wide Web), keitimasis laiškais-elektroninis paštas, pokalbiai bei informacijos siuntimas.
Internetas prijungia mūsų kompiuterius prie pasaulinių informacijos lobynų bei sujungia mus vienus su kitais. Tai pasaulinė kompiuterių tinklų sistema, jungianti visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus. Problema, kaip rasti informacijos internete, atsirado beveik kartu su pačiu internetu, nes nėra (ir negali būti) vienos svetainės, kurioje atsispindėtų visa internete esanti informacija. Pasak Karolinos universiteto profesoriaus Marchionini (2006), internetas tapo masine žiniasklaidos priemone. Informacijos ieškojimas internete tapo kasdienine veikla, nuo vaiko iki mokslininko. Kadangi žmonės reikalauja vis daugiau internetinių paslaugų, nori vis konkretesnės informacijos. Internetas įtvirtina paieškos strategijas, kurios priklauso nuo pasirinkimo. Tai palengvina augančius mokymosi ir paieškos lūkesčius.
Internetas ir kompiuteriniai komunikacijos ryšiai sukūrė naują socialinę terpę, kurioje vyksta nuolatinis bendravimas tarp individų. Tokiu būdu šioje terpėje formuojasi ne tik įvairios virtualios bendruomenės, virtualūs miestai, bet ir kiti realiam socialiniam gyvenimui būdingi atributai- įvairios laisvalaikio praleidimo, edukacijos formos. Internetas skatina žmogaus ir kompiuterio bendravimą. Jame informacijos gali susirasti ir paprastas žmogus.
Darbo tikslas- apžvelgti informacijos paiešką internete.


Šiame skyrelyje darbo autorė aptars informacijos paiešką pasauliniame Interneto tinkle panaudojant World Wide Web paslaugas. World Wide Web sinonimai yra WWW, W3 ir Web. Šiame darbe naudosime WWW. WWW apjungia visas Interneto paslaugas į vieningą sistemą. Todėl labai supaprastėjo informacijos mainai tarp Interneto vartotojų. WWW sistemos šerdis yra hiperteksto dokumentai, kurie yra saugomi Interneto tinklo kompiuteriuose ir yra prieinami kiekvienam WWW sistemos vartotojui. Šiuose dokumentuose galima talpinti ne vien tekstinę, bet ir grafinę, video ir audio informaciją.WWW sistemoje yra palaikomi praktiškai visi Internete naudojami informacijos mainų protokolai. Šie protokolai reglamentuoja informacijos mainus tarp Interneto tinklo kompiuterių:
E-mail (Simple Mail Transport Protocol arba SMTP) – paskirsto elektroninius laiškus į Interneto tinklo pašto dėžes;
Telnet (Telnet Protocol) – suteikia galimybę vykdyti komandas kitame Interneto tinklo kompiuteryje;
FTP (File Transfer Protocol) – persiunčia failus tarp FTP kliento ir serverio kompiuterių;
Usenet (Network News Transfer Protocol or NNTP) – paskirsto Usenet naujienas tarp diskusijų grupių;
Gopher (Gopher Protocol) – meniu pagrindu organizuota informacijos pateikimo sistema. Dabar jau pasenusi ir mažai naudojama;
HTTP (HyperText Transfer Protocol) - informacijos perdavimo Interneto tinkle protokolas.( www.distance.ktu.lt, 2006-05-02).
WWW užtikrina vieningą, patogią visų paminėtų protokolų panaudojimo sąsają. Hiperteksto, multimedia ir pažangių programavimo kalbų panaudojimas užtikrina WWW sistemai lyderio pozicijas Interneto tinkle.
Hipertekstas yra dokumentas, kuriame ryšiai į kitus dokumentus nurodomi specialias žodžiais (saitais). Bendru atveju saitu gali būti tekstas arba grafinis objektas. Saitas gali būti nukreiptas į kitą dokumentą, grafinį, video arba garso failą. Bendru atveju WWW yra milžiniškas voratinklis, kuris sieja dokumentus, paveikslus, garsą, grafiką, programas. WWW dokumentų kūrimui naudojama HTML (HyperText Markup Language) kalba. Jos operatoriai (tag) komponuojami į paprastą tekstą ir atlieka teksto, grafikos tvarkymo bei saitų į kitus dokumentus nurodymo funkcijas. HTML yra dinamiška, besivystanti kalba. Standartizacijos reikalais rūpinasi speciali organizacija - World Wide Web Consortium. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-30
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis24.54 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos paieska internete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą