Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetas. Paieška internete

Internetas. Paieška internete

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Interneto adresai ir vardai. Internete siūlomos paslaugos. Elektroninis paštas. Naujienų grupės. Pokalbių svetainės. Interneto naršymas. Paieška internete. Daugialypė paieška. "SavvySearch". "Mamma". "MetaCrawler". "ProFusion". "Inference Find". "Dogpile". "SearchWiz". Pažangioji paieška. "AltaVista". "Lycos". "Northern Light". "Infoseek Express". Išvados.

Ištrauka

Sparčiai besivystančios informacinės technologijos vis labiau ir labiau skverbiasi į visuomenės gyvenimą. Atsiradusios naujos informavimo ir komunikacijos galimybės tapo prieinamos bene kiekvienam Informacijos visuomenės atstovui. Skaitmeninės sistemos ir sparti kompiuterinių tinklų plėtra sukūrė globalų laisvai prieinamą telekomunikacinį tinklą- Internetą. Internetas – tai pats didžiausias pasaulinis (angl. global) tinklas, jungiantis keliasdešimt tūkstančių kompiuterių tinklų visame pasaulyje, tai milžiniška informacijos saugykla; milijonai prie jo prijungtų kompiuterių kimšte prikimšti programų, dokumentų, knygų, piešinių ir kitokios informacijos, kuri specialių technologijų dėka yra lengvai pasiekiama bet kuriam vartotojui. Internetas prijungia mūsų kompiuterius prie pasaulinių informacijos lobynų bei sujungia mus vienus su kitais. Jei panagrinėsime atidžiau, Internetas – tai pasaulinė kompiuterių tinklų sistema, jungianti visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus. Kompiuterių tinklai jungiami įvairiomis ryšio linijomis ir maršrutizatoriais (spec. įrenginiais arba kompiuterio programomis, pvz. OS Windows NT), kurie iš vieno tinklo gautus duomenų paketus modifikuoja ir nukreipia į kitą tinklą.

Nors jis atsirado pakankamai neseniai, bet juo naudojasi daugiau negu du šimtai milijonų pasaulio gyventojų ir šis skaičius nuolat didėja. Istoriniu požiūriu, interneto protėvis yra ARPAnet karinis tinklas (sukurtas JAV 1969). Jo esmė buvo sukurti skaitmeninį tinklą, įgalinantį kompiuterius, valdomus kariškių, krašto apsaugos rangovų ir mokslininkų, vykdančių su krašto gynyba susijusius tyrimus, bendrauti tarpusavyje per daugybę kanalų net jei tam tikra šio tinko dalis būtų sugadinta karo metu. Vėliau prie šio pirmojo karinio tinklo jungėsi pirmiausia akademinės institucijos. Tada internetas buvo naudojamas daugiausia mokslo ir švietimo sferoje.
Internetas ir kompiuteriniai komunikacijos ryšiai sukūrė naują socialinę terpę, kurioje vyksta nuolatinis bendravimas tarp individų. Tokiu būdu šioje terpėje formuojasi ne tik įvairios virtualios bendruomenės, virtualūs miestai, bet ir kiti realiam socialiniam gyvenimui būdingi atributai- įvairios laisvalaikio praleidimo, edukacijos formos.

Kompiuteriai tarpusavyje bendrauja TCP/IP protokolo (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) pagalba. TCP/IP tinklas remiasi mažų informacijos paketų perdavimu. Kiekviename pakete yra IP siuntėjo ir gavėjo adresas. Internete kiekvienas kompiuteris yra identifikuojamas vieninteliu skaitmeniniu IP adresu, kurį atitinka tam tikras simbolinis vardas A.B.C.D. formoje, kur A, B, C ir D yra skaičiai nuo 0 iki 255. Šie skaičiai atskiriami taškais, iš kurių pirmasis skaičius reiškia šalį, antrasis – sritį ar regioną, trečiasis – tos srities tinklo kompiuterio (mazgo) numerį ir paskutinysis – konkretaus vartotojo (mazgo kliento) kompiuterio numerį. Šiose skaičių sekose egzistuoja tam tikros išimtys, kurių negalima vartoti kompiuterių identifikavimui. Šio tinklo veikimo principas nėra grįstas tiesioginiu susijungimu.
Buvo sukurta hierarchinė sričių [domenų] vardų sistema pavadinta DNS (angl. Domain Name System) - tai mechanizmas, kurio pagalba kompiuteriams, turintiems savo IP adresus, yra suteikiamas pavadinimas. Šie pavadinimai yra sudaromi iš daugelio dalinių simbolių eilučių, atskirtų taškais. Šios dalinės simbolių eilutės žymi hierarchinę domenų struktūrą (didėjimo tvarka), kur paskutinė simbolių eilutė žymi aukščiausio lygmens domeną. Tai gali būti tam tikrą klasę apibūdinantis domenas, toks, kaip .edu – žymi švietimo institucijas, .org – pelno nesiekiančias ir nevalstybines organizacijas, .com – komercines įstaigas, .gov – JAV Vyriausybines organizacijas, mil – karines įstaigas, .int – tarptautines institucijas, .net – interneto veiklą koordinuojančias ir paslaugas teikiančias organizacijas. Artimiausiu metu gali atsirasti ir kiti aukščiausiojo lygmens vardai, pvz., .rec – poilsis ir rekreacija, .store – virtualiosios parduotuvės ir sandėliai ir kt.
Visos šalys, išskyrus JAV, paskutiniosiomis dviem simbolinio vardo raidėmis nurodo šalies kodą. Tam tikrų šalių pagrindinių sričių vardai yra tokie: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-06
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis52.97 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. dr. A.B. Knašas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas. Paieska internete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. dr. A.B. Knašas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą