Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Informacijos paieška (2)

Informacijos paieška (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Informacijos paieška. Informacijos paieškos rūšys. Retrospektyvioji informacijos paieška. Einamoji paieška. Naujausia informacija. Paieška pagal cituojamus dokumentus. Faktografinė paieška. Peržiūra. Paieškos nuoseklumas. Paieškos procesas. Paieškos priemonės internete. Kaip veikia paieškos stotys? Kaip ieškoti? Kaip formuoti užklausą? Kaip rikiuojami paieškos rezultatai? Paieškos stočių apžvalga. Kas yra meta paieškos priemonės?

Ištrauka

Informacinė revoliucija prasidėjusi XXI a. atnešė daug permainų įvairiose gyvenimo srityse. Ypatingai daug naujovių ir galimybių išsivystė informacinių technologijų sferoje.
Šiandieniniame pasaulyje kompiuteris ir internetas tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Kad galėtum, naudotis universaliu informacijos šaltiniu, pakanka namuose turėti kompiuterį, prijungtą prie pasaulinio tinklo. Šiuolaikinės technologijos leido sukauptą žmonijos informaciją paversti į elektroninę formą ir kurti iš esmės naujus informacijos resursus. Tereikia mokėti naudotis informacijos paieškos sistema ir galima pamiršti varginantį informacijos ieškojimą bibliotekose ar skaityklose, kur norint surasti reikiamą informaciją tenka perversti nemažą kiekį knygų, leidinių ar enciklopedijų puslapių. Informacijos sistema reikalinga tam, kad ruošiant darbus ar projektus pirmiausia susipažintum su dominančios temos pateikta informacija, bei jos kiekiu. Tereikia žinoti tikslią referato (ar kito darbo) temą ir duoti tikslią, glaustai suformuluotą užklausą.
Internete yra daugybė paieškos stočių, turinčių daug privalumų ir suteikiančių didelių galimybių, padedančių greitai surasti reikiamą informaciją. Informacijos šaltinių gausa skatina ugdyti informacijos vartojimo kultūrą bei gebėjimą vertinti ir atsirinkti informaciją.
Toliau pašnekėsime apie informacijos paieškos rūšis, bei apie sistemingą jų naudojimą.


Ruošiant bet kokį darbą ar naują projektą, pirmiausia reikia surinkti ir susipažinti su anksčiau publikuotais darbais dominančia tema. Tai reiškia, kad reikia atlikti retrospektyviąją informacijos paiešką. Patogiausias ir operatyviausias kelias ieškoti reikalingų pirminių informacijos šaltinių - naudotis bibliografinėmis duomenų bazėmis. Pastaruoju metu beveik visos bibliografinės duomenų bazės yra prieinamos Internete tiesiogiai iš leidėjų ir per įvairias informacijos paieškos tarnybas. Šios duomenų bazės leidžiamos ir kompaktiniuose diskuose (CD-ROM), kuriuos galima prenumeruoti.

• Einamoji paieška
Einamoji paieška (current awareness)- informacijos apie einamuosius įvykius , naujus dokumentus, reguliariai perduodamus vartotojams, paieška.
Tai galima atlikti keliais būdais:
Tradicinis metodas yra pastovi informacijos paieška nedideliame pirminių šaltinių, susijusių su tiriamuoju darbu, skaičiuje.
Modernus metodas - einamosios informacijos paieška kompiuterio duomenų bazėse, dažniausiai prieinamose universiteto serveryje ar Internete.

• Naujausia informacija
Mokslininkams reikalinga naujausia informacija apie išradimus ir darbus juos dominančioje bei artimose mokslo srityse. Tai galima surasti įvairiais būdais:
Tradicinis būdas - tai atitinkamos mokslo srities pirminių šaltinių nuolatinė peržiūra. Tačiau šis būdas nėra labai efektyvus laiko atžvilgiu.
Modernus paieškos būdas - kompiuterio duomenų bazių, paprastai prieinamų universiteto serveryje arba Internete, panaudojimas. Šiose bazėse yra žurnalai, įvairūs kiti leidiniai bei jų turiniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.36 KB
Autoriusviktoras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos paieska (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą