Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Paieška internete (2)

Paieška internete (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kas yra internetas? Interneto adresai ir vardai. Interneto paslaugos. Kas yra naršyklė? Paieškos sistemos. Paieškos serveriai užsienyje ir Lietuvoje. Išplėstinė paieška. Daugialypė paieška. Išvados.

Ištrauka

Bepigu, jei žinome tinklapio adresą mums rūpimu klausimu. Tačiau dažniausiai žinome tik temą ar klausimą, kuriuo norime gauti informacijos. Tuomet teks naudotis internetu ir jame ieškoti.
Internetas yra tokia sistema, kuri nėra tvarkoma ir valdoma centralizuotai. Tai ir privalumas, ir trūkumas. Žiniatinklis primena milžinišką biblioteką, kurioje knygos sudėliotos bet kaip, kiekvienas kiša naują knygą kur tik panorėjęs. Atrodo neįmanoma ką nors rati tokiame sąvartyne. Sunku, bet galima.
Tam sukurtos ir kuriamos vadinamosios žiniatinklio paieškos sistemos. Jos ieško pagal vartotojo pateiktus žodžius – reikšminius žodžius, apibūdinančius rūpimą klausimą.
Paieškos sistemų yra daug, jos skiriasi savo sudėtingumu, paieškos sparta ir pan. Kartais paieškos sistemos skirstomas į grupes. Dažniausiai išskiriamos trys grupės: 1) paieškos tarnybos, 2) katalogai, 3) metapaieškos.
Tinklapių paieškos programa – tai specialiuuose serveriuose sukurta tinklalapių paieškos sistema, kuri nuolat ieško daugybės tinklapių ir pateikia juos interneto vartotojams, analizuoja jų turinį ir įrašo rezultatus į specialios struktūros greitos paieškos duomenų bazes.
Šiuo metu internete yra labai daug įvairių tinklalapių paieškos tinklalapių, iš jų populiariausios yra šios: "Altavista", "Yahoo", "MSN Search", "Google" ir kt. Šiuos ir kitus tinklalapius aptarsiu šiame referate.
Internetas paprastai apibrėžiamas kaip tarptautinis ( visuotinis arba pasaulinis ) kompiuterių tinklas. Stambios organizacijos ( aukštosios mokyklos, finansų institucijos, verslo bendrovės, vyriausybės institucijos ) turi vietinius kompiuterių tinklus ( kompiuterių sistemas, paprastai sudarytas iš dešimčių ar šimtų kompiuterių, sujungtų specialiais kabeliais taip, kad jie galėtų naudotis vienas kito bendrais ištekliais, pavyzdžiui: rinkmenomis, spausdintuvais, bylomis ir pan. ). Į tokius vietinius tinklus jungiami kompiuteriai, esantys iki kelių kilometrų atstumu vienas nuo kito. Vienas tų kompiuterių, atliekantys paslaugų kompiuterio funkcijas, paprastai yra didesnės talpos, spartos, galios ir kt. Jo ištekliais pagal tinklo administratoriaus nustatytas taisykles naudojasi visi kiti tinklo vartotojai. Toks paslaugų kompiuteris telefono linijomis, optiniais kabeliais ar per palydovinį ryšį jungiamas su kitais tinklo paslaugų kompiuteriais, kurie, savo ruožtu, sujungti su kitais ir t.t. – taip kuriamas tarptautinis kompiuterių tinklas, angliškai – internet ( rašomas mažąja raide ). Internetas - tai pats didžiausias pasaulinis tinklas, jungiantis keliasdešimt tūkstančių kompiuterių tinklų visame pasaulyje. Internetas – tai milžiniška informacijos saugykla; milijonai prie jo prijungtų kompiuterių kimšte prikimšti programų, dokumentų, knygų, piešinių ar kitokios informacijos, kuri specialių technologijų dėka yra lengvai pasiekiama betkuriam vartotojui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-06
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis496.9 KB
Autoriusgiedrutea
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paieska internete (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą