Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Elektroninis paštas. Jo galimybės, pliusai ir minusai (2)

Elektroninis paštas. Jo galimybės, pliusai ir minusai (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Elektroninio ryšio samprata. El.pašto naudojimosi būdai. Elektroninio pašto taisyklės ir reikalavimai. Elektroninio pašto adresas. Elektrinio pašto veikimo principai. Pagrindinės elektroninio pašto savybės. Išvados.

Ištrauka

Internet’as apibrėžiamas kaip tarptautinis (pasaulinis globalus) tinklas. Kompiuterių tinklas – tai kompiuterių sistema, paprastai sudaryta iš dešimčių ar šimtų kompiuterių, sujungtų specialiais kabeliais taip, kad jie galėtų naudotis vienas kito ar bendrais resursais, pavyzdžiui: bylomis, spausdintuvais ir pan. Tokius vietinius kompiuterių tinklus turi tik stambios organizacijos. Internet’o paskirtis ir yra sujungti tinklus į vieną pasaulinį kompiuterių tinklą, vadinamą globaliu kompiuterių tinklu, telefono linijomis, optiniais kabeliais, per palydovinį ryšį.
Elektroninis paštas- viena plačiausiai naudojamų Internet’o paslaugų. Pagrindiniai jo privalumai yra operatyvumas ir patogumas. Elektroninis paštas gali būti perskaitytas ir išsiųstas bet kokiu patogiu laiku.
Elektroninis paštas- tai globalinė sistema, įgalinti nusiųsti laišką į bet kurį pasaulio kompiuterių tinklo tašką per keliasdešimt sekundžių. Elektroninių laiškų perdavimui naudojamas vienas iš TCP/IP šeimos protokolų: SMTP (Simple Mail Transfer Protocol). UNIX sistemoje ši protokolą palaiko programa sendmail. I ją kreipiasi vartotojo programos mail, Lotus Notes ir kitos. SMTP sistema veikia eilių principu. Elektroninio respondento adreso struktura:
respondento_ vardas@kompiuterio _ adresas
Dauguma elektroninio pašto sistemų neturi persiunčiamų failų formatų apribojimo, tačiau ribojamas failų dydis. Internet`o elektroninio pašto sistemos naudoja 7 bitų ASCII simbolių kodavimo sistema. To visai pakanka tekstiniams failams. Dvejetainiams duomenims pervesti į ASCII ir atvirkščiai pasitelkiamos perkodavimo programos UUEncode ir UUDecode. Pašto sistemos negali persiųsti neperkoduotų dvejetainių failų. Visa siunčiama informacija automatiškai pervedama į 7 bitų ASCII kodus. Elektroniniu paštu persiųsti galima bet kurio tipo failus - dokumentus, programas ir t.t. Elektroninio pašto paskirtis- persiusti nedidelius pranešimus.

Elektroninis paštas (angl. E-mail) - tai pati populiariausia paslauga internete. Jis greitas, juo paprasta naudotis, o mokėti dažniausiai reikia tik už interneto ryšį.

El.pašto rūšių yra daug, trumpai apibūdinsime keletas iš jų.
Kliento (arba POP3) paštas tai toks elektroninis paštas, kai visa korespondencija atkeliauja į jūsų kompiuterį. Tuo tarpu kitos rūšies paštas - žiniatinklio paštas (WebMail) visą korespondenciją saugo interneto paslaugų kompiuteryje. Todėl lyginant šias dvi pašto rūšis, vieno pašto naudojimui visada reikalingas internetas (WebMail), o kitam paštui internetas reikalingas tik laiškų atsisiuntimui į savo kompiuterį ir išsiuntimui. Pasinaudoti kliento paštu galima tik iš savo kompiuterio, o žiniatinklio paštas yra prieinamas iš bet kurio pasaulio kompiuterio, turinčio internetinį ryšį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis77.25 KB
AutoriusAlgis
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninis pastas. Jo galimybes pliusai ir minusai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą