Išplėstinė paieška
 
 
 

Skaitmeninis parašas (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Sertifikatai. Skaitmeninio sertifikato reikšmė, jo teikiamos galimybes. Sertifikato įsigijimas ir panaudojimas. Sertifikato veikimo būdai. Skaitmeninis parašas. Skaitmeninio parašo atsiradimo istorija. Skaitmeninio parašo samprata ir rūšys. Skaitmeninio parašo reikalingumas. Skaitmeninio parašo kūrimas. Skaitmeninio parašo rūšys. Skaitmeninio parašo taikymas Lietuvoje. Skaitmeninio parašo subjektai. Teisinė galia. Skaitmeninio parašo naudojimas, jo priežiūra bei apsauga. Skaitmeninio parašo įsigalėjimo problemos. Skaitmeninio parašo perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Visi rašytiniai sandoriai yra asmenų patvirtinami parašais. Parašas atlieka asmens valios išraiškos patvirtinimo funkciją. Parašas ant popieriaus turi didžiulę reikšmę įtvirtinant žmonių tarpusavio pasitikėjimą, garantuojant teisinių santykių stabilumą.
Atsiradus galimybei bendrauti nuotoliniu būdu, konkrečiai telefaksu, iškilo klausimas, ar faksimilės forma gauta dokumento, kuriame atvaizduotas ir dokumentą pasirašiusio asmens parašas, kopija prilygintina originalui. Verslo praktikoje šis klausimas buvo išspręstas teigiamai dėl patogumo sumetimų. Teismai šioje srityje taip pat neatsilieka ir faksimilinis parašas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pripažintas kaip turintis teisinę galią.
Tačiau žymiai daugiau problemų kilo atsiradus elektroninėms duomenų perdavimo priemonėms. Internetas ir elektroninis paštas tapo vienais iš svarbiausių informacinės visuomenės atributų. Natūralu, kad iškilo poreikis pasinaudoti www ir e. pašto galimybėmis tiek sudarant sandorius, tiek deklaruojant pajamas, tiek kitose srityse. Tačiau juk negalima tikėtis, kad nuskenuotas popierinis parašas ir jo įterpimas elektroniniame dokumente bus pakankamas valios išreiškimo įrodymas, nes tokį "parašą" gali įterpti bet kas, t. y. prarandamas unikalumo požymis. Būtina reglamentuoti reikalavimus, kuriuos turi atitikti skaitmeninis (dar vadinamas elektroniniu) parašas, kad bet kuris kitas asmuo (o ypač teismas) galėtų pripažinti tokį parašą.
Taigi, tarptautinės organizacijos bei valstybės, kurių tarpe ir Lietuva, nutarė elektroninio parašo sritį sureguliuoti kaip įmanoma operatyviau.
Skaitmeninis sertifikatas – tai elektroninis paso, vairuotojo pažymėjimo arba nario kortelės atitikmuo, kurio pagalba Jūs galite įrodyti savo asmens tapatybę arba teisę prieiti prie Jums reikalingos informacijos internete.
Sertifikatą sudaro du raktai – viešas ir privatus, bei sertifikavimo tarnybos patvirtinimas, kad šie raktai priklauso konkrečiam asmeniui. Viešas raktas yra tas, kurį mato kiekvienas, gavęs jūsų siųsta dokumentą. Privatus raktas leidžia pasirašyti tą dokumentą prieš išsiunčiant. Specialūs iššifravimo algoritmai užtikrina, kad informaciją, kuri buvo užšifruota vienu raktu galima dešifruoti tik turint kitą raktą.Taip pat naudojant skaitmeninį sertifikatą yra galimybė patikrinti vartotojo teises į konkretų raktą – tai užkerta kelią neteisėtam asmeninio rakto naudojimui. Taigi, skaitmeniniai sertifikatai specialaus šifravimo dėka suteikia absoliutų saugumą ir garantuoja visų elektroninių veiksmų dalyvių tapatybę.
Skaitmeninį sertifikatą sudaro ir skiria sertifikavimo paslaugas teikianti organizacija (Certification Authority - CA), pasirašanti savo privačiu raktu. Ji taip pat teikia sertifikatų duomenis parašo naudotojams elektroniniams parašams tikrinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis105.66 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaitmeninis parasas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą