Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Paieškos sistemų apžvalga

Paieškos sistemų apžvalga

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Paieškos sistema Hotbot. Užklausos. Paieškos galimybės. Pagerinta paieška (angl.: Super Search). Meta žodžiai: (angl.: Meta words). Kaip dirba Hotbot paieškos sistema? Paieškos sistema Google. Ypatingos Google savybės. Supraskite Google pagrindus. Google rezultatų puslapio dalys. Užklausos tikslinimas. Katalogų sistema. Dažniausiai užduodami klausimai apie Google vaizdų paiešką. Paieškos sistema Online. Paieškos sistemos sandara. Kaip ieškoti informacijos? Paieškos sistema "Altavista". Paieškos sistemos. Paieškos sistemos AltaVista apžvalga. AltaVista struktūra ir veikimas. Paieškos galimybės. Išplėstinė paieška. Rastos informacijos rūšiavimas ir vertinimas. Paieškos sistema Altavista. Ypatingoji užklausa, vartotojo interfeisas. Grąžinami rezultatai. Naujų URL pridėjimas. Paieškos sistema Seklys. Paieškos sistema Rambler. Istorija. Paieškos Internete pagalba. Reitingo lyderiai. Pagal Rusijos regionus. Pagal šalis.

Ištrauka

Atsakydama į užduotą klausimą ,,HotBot" pateikia ne tik paieškos rezultatus, bet ir nuorodų iš savo katalogo, kuriame informacija yra tikrinama specialistų. Pagrindiniai siūlomų dokumentų atrankos kriterijai – ar ieškomas žodis arba frazė yra dokumento pavadinime, metaduomenyse, kaip dažnai ieškomi žodžiai minimi tekste, įvertinama net dokumento apimtis. Dokumentai rūšiuojami pagal svarbą, įvertinant reikšminių žodžių pasikartojimo dažnumą, jų vietą dokumente, grupuojami pagal serverį. Atsakymų negalima sugrupuoti pagal abėcėlę ar datą.
Per 110 mln. dokumentų sukaupusio paieškos įrankio pagrindinis privalumas – tobula klausimo užrašymo sritis. Tokioje srityje sudėtingą loginį klausimą be vargo gali suformuluoti ir nepatyręs internautas. "HotBot" indeksuoja visus teksto žodžius, nuorodas bei multiterpės failus ir atnaujina informaciją duomenų banke kas 3-4 savaites. Viena iš naujovių – atnaujintos klausimo formulavimo galimybės. Jei paprastai žodį trumpiname universaliuoju simboliu * tik pabaigoje, "HotBot" jį galima rašyti tiek žodžio pradžioje, tiek pakeisti bet kurią raidę.
(http://www.hotbot.com)

HotBot - greita, tvarkinga paieškos sistema. Ši paieškos sistema "pragyvena" iš reklamos, kurią mato vartotojas. Taigi HotBot siūlomos paslaugos nieko nekainuoja vartotojams, ir ateityje nėra numatyta jokių mokesčių.

Yra specialus HotBot puslapių pateikimo variantas vartotojams, kurie turi blogą ryšį su Internetu (http://www.hotbot.com/lite). Tokiu būdu naudojantis HotBot paieškos sistema, neprarandamos jokios paieškos savybės, tik HotBot puslapių forma paprastesnė - mažiau paveiksliukų ir rėmelių - tai labai pagreitina puslapio pakrovimą.

1.1 Užklausos


Net pradedantis vartotojas, pasinaudodamas HotBot galingu interfeisu, keliais mygtukais gali vykdyti sudėtingą užklausą. Įvairūs meniu įgalina modifikuoti ir tobulinti užklausą.


Pavyzdžiui galima nustatyti, kad paieška būtų vykdoma tik neseniai (pvz.: praeitą savaitę), ar nuo tam tikros datos modifikuotuose ar sukurtuose dokumentuose (žr. 1 pavyzdys). Dokumento paskutinio modifikavimo ar sukūrimo datą HotBot gauna iš dokumento antraštės (header), jeigu data nepateikta, tai ja laikoma dokumento įtraukimo į HotBot duomenų bazę.

1 pavyzdys

Taip pat galima apriboti dokumentų paiešką iš tam tikro kontinento (pvz.: Europos), srities (angl.: domain; pvz.: .edu, .com, .org) ar šalies (nurodant šalies kodą; pvz.: LT, USA) (žr. 2 pavyzdys).

2 pavyzdys

Yra galimybė ieškoti dokumentų su tam tikru duomenų tipu (angl.: media type) (žr. 3 pavyzdys).

3 pavyzdys

HotBot atnaujina savo indeksus kas dvi savaites. Periodiškai yra keliaujama po visą Internetą ieškant naujų puslapių. Jeigu vartotojas nenori, kad jo puslapis būtų įtraukiamas į HotBot indeksus, jam tereikia į dokumentą įtraukti "robots noindex", dalyje. Jeigu kuris nors indeksuotas dokumentas turi nuorodą į Jūsų namų puslapį, tai HotBot automatiškai įtraukia ir jį. Taip pat galima ir pačiam vartotojui įtraukti savo puslapį į HotBot duomenų bazes, tam reikia tik užpildyti formą. Jeigu nurodytame puslapyje nėra dalies, su informacija apie puslapį, tada sistema iš puslapio paima kelis šimtus simbolių ir iš jų padaro puslapio santrauką. Sistema patikrina daugiau kaip 110 milijonų dokumentų ir užklausos rezultatus surūšiuoja pagal "svarbumą". "Svarbiausi" dokumentai yra tie, kurie labiausiai atitinka duotą užklausą, pavyzdžiui yra daug pasikartojančių, įeinančių į pavadinimą žodžių, kurie buvo užklausoje ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-31
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis735.46 KB
AutoriusDeivis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaPakruojo r. Stačiūnų pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paieskos sistemu apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 39 puslapiai 
  • Pakruojo r. Stačiūnų pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą