Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Lietuviškos paieškos sistemos ir jų vertinimas

Lietuviškos paieškos sistemos ir jų vertinimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Lietuvoje sukurtos paieškos sistemos. "Lithuania-on-Line". "Google" (http://www.google.lt/). "Search.lt" (http://www.search.lt/). "Delfi" (http://www.delfi.lt/). "Litin Net" – Lietuva ir internetas (http://www.litin.net/). "Interneto centras" (http://www.centras.lt/). "Lituanian FTP search" (fttp://www.ftpsearch.lt/). Informacijos vertinimas.

Ištrauka

Nuolat auganti lietuviškojo voratinklio dalis integruojasi į visas gyvenimo sritis, neaplenkdama mokyklų, bibliotekų, valstybės įstaigų ir įvairių paslaugų tiekėjų, spaudos, televizijos ir visų kitų, kurie dalį savo verslo ir net asmeninio gyvenimo patikėjo pasauliniam kompiuterių tinklui. Apie lietuviškas interneto svetaines skaitome laikraščiuose, girdime per radiją, televiziją ar iš savo pažįstamų. Tačiau, kad ir kiek būtume skaitę ar girdėję, dažnai susiduriame su problema, kai reikia konkrečios informacijos.
Problema, kaip rasti informacijos internete, atsirado beveik kartu su pačiu internetu, nes nėra vienos svetainės, kurioje atsispindėtų visa internete esanti informacija. Šią problemą padeda spręsti paieškos įrankiai, ieškantys informacijos Lietuvoje registruotose svetainėse. Šiandien gausybė interneto svetainių, kurios skirtos informacijos paieškai.

Kuo labiau plečiasi lietuviškoji "Interneto" dalis, tuo svarbesnė tampa galimybė tiksliai ir greitai susirasti rūpimą informaciją. Ne taip paprasta susekti visas naujai pasirodžiusias arba iš esmės atnaujintas lietuviškas WWW svetaines - ypač jeigu jos nesireklamuoja. Tad daugelio reikiamų tinklapių adresų reikia arba teirautis draugų, arba nuolat plėsti naršyklės nuorodų sąrašą.
Šią problemą padeda spręsti lietuviškos paieškos sistemos. Nors pačios pirmosios atsirado jau senokai, tačiau lig šiol vis kuriamos naujos, turinčios dar geriau susitvarkyti su informacijos paieška.
Norėdami įvertinti lietuviškas paieškos sistemas, pirmiausia turėtume apibrėžti, ką jomis vadinsime. Savaime aišku, pagrindinis reikalavimas, kurį turi atitikti lietuviškos paieškos sistemos - kad paiešką būtų galima atlikti naudojant specifinius lietuviškus rašmenis (ą,č,ę,ė,į ir t.t.). Suprantama, paieškos sistemos tinklapyje turi būti vartojama taisyklinga lietuvių kalba. Pageidautina, kad jo adresas turėtų .lt galūnę ir taip bent jau išoriškai deklaruotų, kad paieška yra susijusi su Lietuva. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis474.44 KB
AutoriusSilvija
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuviskos paieskos sistemos ir ju vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Alytaus kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą