Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Paieškos sistemos (2)

Paieškos sistemos (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kas yra paieškos sistemos? Paieškos sistemų tipai. Kaip naudotis paieškos sistemomis? Konkrečios paieškų sistemos (stotys). Altavista. Google. LookSmart. Seklys. Search.lt. Paieškos sistemų nauda.

Ištrauka

Internetas tapo daugelio mūsų pagalbininku ieškant informacijos. Nuo to, kaip mokėsime juo naudotis, priklausys pasaulinių kompiuterių tinklų efektyvumas darbe. Įvaldę naršyklių komandas bei išmokę ieškoti informacijos paieškos sistemose bei interneto adresų kataloguose manome, kad išnaudojame visus interneto privalumus. Tačiau neretai sugaištame ne vieną valandą, kad galėtume atsakyti į dominančius klausimus. Ar kiekvieną kartą galime pasidžiaugti, kad iš virtualios kelionės grįžtame su "laimikiu"? Taigi, šiame darbe bus aptariama, kaip greitai paieškų sistemomis susirasti mums reikalingą informaciją.
Paieškos sistema – tai sistema, ieškanti iinformacijos esančios įvairiuose Web serveriuose ir pateikianti ieškomos informacijos šaltinius. Paieškos sistema- tai svetainė, kuri indeksuoja pasauliniuose kompiuterių tinkluose esančią informaciją, kuria rastų dokumentų duomenų banką bei paiešką jame. Daugelyje paieškos sistemų informacijai rinkti ir indeksuoti naudoja programas, vadinamas "voriuku" (angl. "spider"). Šios ("spider") programos "apžiūri" interneto svetainėse esančius dokumentus ir grįžta į centrinį paieškos sistemos kompiuterį, kuriame saugoma jų surinkta ir indeksuota informacija. Ši sistema leidžia ieškoti vartotojui reikalingos informacijos pagal jo paties įvestus pagrindinius žodžius (raktus), apibūdinančius jį dominančią sritį. Internete yra daugybė paieškos stočių (sistemų). Visos jos dirba šiek tiek skirtingai bei yra nuolatos tobulinamos, todėl tiksliai pasakyti, kuri geriausia, neįmanoma. Internetinės informacijos vartotojas, pats pasirenka, kuri paieškos sistema jam yra labiau tinkama ir naudinga.
Šios sistemos padeda internautui greitai surasti racionalią informaciją. Įvesdamas tam tikrus raktinius žodžius vartotojas sukonkretina savo ieškomos informacijos tipą. Paieškos sistema automatiniu būdu ieško sukonkretintos informacijos pavadinimo įvairiuose www terpės puslapiuose.

Paieškos centrus galima suskirstyti i šias grupes:
• tekstines informacijos paieškos sistemos. Šie paieškos centrai atlieka paieška tekstiniuose ir hipertekstiniuose dokumentuose. Jie naršo po internetinius puslapius, seka dokumentuose randamomis nuorodomis, ir iš nuskaitytos informacijos kuria meta-duomenu indeksą, kuris naudojamas atsakymams inaudotoju pateiktas užklausas. Tipiniai šios grupes atstovai yra: AltaVista, Infoseek, WebCrawler.
• failu paieškos sistemos. Šie paieškos centrai padeda surasti Internete ieškomą failą.Bendriausias šios grupes pavyzdys – FTP Search, ieškantis failu, kuriu vardas tenkina užduotą šabloną, FTP serveriuose.
• meta-paieškos sistemos. Šio tipo centrai neturi nuosavo meta-duomenu indekso, o naudojasi jau egzistuojančiais paieškos centrais kaip paieškos rezultatu tiekejais. Jie gautą užklausą peradresuoja i žinomus paieškos centrus, gautus rezultatus sugrupuoja ir pateikia naudotojui (pvz. MetaCrawler, Interface Find).
• naujienu grupiu paieškos sistemos (pvz. AltaVista, Infoseek, Yahoo). Šie paieško centrai skirti surasti informacijai esančiai Usenet naujienu grupese.
• asmenu paieškos sistemos. Šie paieškos centru pagalba galime surasti mus dominančio žmogaus elektroninio pašto adresą ir kitą su tuo žmogumi susijusią Kai kurie paieškos centrai priklauso kelioms grupems. Pavyzdžiui ir AltaVista, ir Infoseek ieško tekstiniuose dokumentuose ir naujienu grupese. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis16.81 KB
Autoriusrenatas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paieskos sistemos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą