Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Paieškos internete ypatumai

Paieškos internete ypatumai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Paieškos įrankiai. Paieškos sistemos užsienyje ir Lietuvoje. Interneto katalogai užsienyje ir Lietuvoje. Išplėstinė paieška. Daugialypė paieška. Vaizdinės informacijos paieška. Paveiksliukų katalogai. Muzikinės informacijos paieška. Išvados.

Ištrauka

Dažnai girdime nuomonių, kad internetas – informacijos šiukšlynas, kur gerai paieškojus galima rasti visko. Kiti internetą lygina su sandėliu, kuriame saugomi skaitmeninės informacijos produktai: knygos ir moksleivių referatai, laikraščiai ir asmeniniai puslapiai, konferencijų pranešimai ir neapdoroti moksliniai samprotavimai, valgių receptai ir vyriausybės nutarimai, garsių atlikėjų dainos ir elektroninės kapinės, kino teatrų repertuarai ir pažinčių puslapiai ir t.t.
Kiekvienas prisimename vaikystėje girdėtas pasakas, kuriose trys broliai siunčiami laimės ieškoti. Paprastai tik vienas iš jų pasiekia tikslą – suranda laimės paukštę, išgelbėja sergantį tėvą ar pan. Šį siužetą puikiausiai galime taikyti ir informacijos paieškos internete atveju, nes toli gražu ne kiekvienas randame vertingus dokumentus.
Šią temą pasirinkau, nes šiandieniniame gyvenime internetas yra vienas iš labiausiai paplitusių laisvalaikio praleidimo būdų bei informacijos šaltinių, kuriuo ir pati kasdien naudojuosi.
Referato tikslas – susipažinti su įvairios informacijos paieškos internete būdais.
Uždaviniai: 1) išvardyti interneto paieškos įrankius; 2) apžvelgti pasaulyje labiausiai paplitusias paieškos sistemas ir interneto katalogus; 3) susipažinti su Lietuvos paieškos sistemomis bei interneto katalogais; 4) apibūdinti išplėstinę ir daugialypę informacijos paieškas; 5) apžvelgti vaizdinės informacijos (paveiksliukų) ir muzikos paieškos internete ypatumus.

Problema, kaip rasti informacijos internete, atsirado beveik kartu su pačiu internetu, nes nėra (ir negali būti!) vienos svetainės, kurioje atsispindėtų visa internete esanti informacija. Šiandien yra gausybė interneto svetainių, kurios skirtos informacijos paieškai. Tokios svetainės vadinamos paieškos įrankiais.
Interneto paieškos įrankius, atsižvelgiant į pasauliniuose kompiuterių tinkluose esančios informacijos rinkimo, komplektavimo bei pateikimo vartotojui principus, sąlyginai galima grupuoti į:
• interneto katalogus;
• paieškos sistemas;
Abiem atvejais atsakymo į mūsų pateiktus klausimus bus ieškoma šių pagalbininkų sukauptose adresų bazėse. Pagrindinis skirtumas tarp jų – adresų sukaupimo būdas.( Vaškevičienė, A. 2001. Paieška internete. Kaunas, p.8-9)
Paieškos sistemoms adresus kartu su dokumentų ištraukomis surenka specialios programos, vadinamos vorais. Šios programėlės naršo po internetą eidamos pagal adresus, esančius jau rastame dokumente. Jos ,,nemato" dokumentų, į kuriuos neveda jokie ryšiai. Taip pat jos neturi teisės naršyti po uždaras ar reikalaujančias registracijos vietas. Šiandien paieškos sistemos visiškai nepanašios į tas, kokios buvo maždaug prieš penkerius metus. Daugelis iš jų tapo elektroninės informacijos vartais: ieško informacijos ne tik pasaulio voratinklio tekstinės informacijos puslapiuose, bet ir vaizdo bei garso įrašų archyvuose, naujienų grupėse, teikia elektroninio pašto paslaugas, siūlo prekių elektroninėse parduotuvėse ir t.t.(Tamošaitytė ir kt., 2000. Interneto labirintai. Kaunas, p. 153) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-12
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis29.43 KB
Autoriusraminta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. A. B. Knašas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paieskos internete ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. dr. A. B. Knašas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą