Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Interneto paieškos sistemos

Interneto paieškos sistemos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Paieškos programos. Informacijos paieškos įrankiai. Paieškos serveriai užsienyje ir Lietuvoje. Interneto katalogai užsienyje ir Lietuvoje. Google specializuota paieška. MSN specializuota paieška. Yahoo specializuota paieška. Altavista vertimai. Google paveikslų paieška. Yahoo paveikslų paieška. Filmų ir muzikos paieška. Failų (ftp) paieškos serveriai. Programos, skirtos informacijos (failų) keitimuisi tarpusavyje. Išvados.

Ištrauka

Žodis "internetas" turi dvi reikšmes. Pirmiausia kalbama apie jo fizinį pagrindą. Tada galima būtų teigti, kad internetas yra sudarytas iš daugybės vietinių kompiuterių tinklų. Visi kompiuteriai toje daugybėje turi naudoti vienodus susitarimus ryšiui- protokolus. Kompiuterių tinklų eros pradžioje (1970- 1990 m.) vieningų susitarimų nebuvo, tada buvo kalbama apie įvairius internetus: Eunet, Jepnet, Compuserv ir pan. Paskutiniame XX- ojo amžiaus dešimtmetyje pradėjo dominuoti TCPD: IP protokolas, jis tapo standartu de facto. Iš šio apibrėžimo geriau suprantama informacijos kelionė nuo vieno vartotojo iki kito- tai kelias iš vieno kompiuterio į kitą per tarpinius mazgus. Kita vertus, galima kalbėti apie naudą žmogui. Interneto paslaugos gali būti pasiekiamos ir kitais įrenginiais: delniukais, telefonais, šaldytuvais, automobiliais ir pan., svarbu tik, kad tas įrenginys naudotų TCPD: IP protokolą. Vartotojo požiūriu visas šias sistemos galimybes galima suskirstyti į dvi grupes:
 Informacines (informacijos paieška ir peržiūra, pasikeitimas failais ir pan.).
 Bendravimo (elektroninis paštas, sinchroninės ir asinchroninės konferencijos, balso, vaizdo ryšys ir pan.) paslaugas.
Maždaug nuo 1955 metų internetas tampa didžiausiu informacijos šaltiniu.
Šiame referate aptarsime informacijos paiešką pasauliniame Interneto tinkle panaudojant World Wide Web paslaugas. World Wide Web sinonimai yra WWW, W3 ir Web. Mes naudosime WWW.
WWW apjungia visas Interneto paslaugas į vieningą sistemą. Todėl labai supaprastėjo informacijos mainai tarp Interneto vartotojų. WWW sistemos šerdis yra hiperteksto dokumentai, kurie yra saugomi Interneto tinklo kompiuteriuose ir yra prieinami kiekvienam WWW sistemos vartotojui. Šiuose dokumentuose galima talpinti ne vien tekstinę, bet ir grafinę, video ir audio informaciją.
WWW sistemoje yra palaikomi praktiškai visi Internete naudojami informacijos mainų protokolai. Šie protokolai reglamentuoja informacijos mainus tarp Interneto tinklo kompiuterių:
E-mail (Simple Mail Transport Protocol arba SMTP) – paskirsto elektroninius laiškus į Interneto tinklo pašto dėžes;
Telnet (Telnet Protocol) – suteikia galimybę vykdyti komandas kitame Interneto tinklo kompiuteryje;
FTP (File Transfer Protocol) – persiunčia failus tarp FTP kliento ir serverio kompiuterių;
Usenet (Network News Transfer Protocol or NNTP) – paskirsto Usenet naujienas tarp diskusijų grupių;
WWW užtikrina vieningą, patogią visų paminėtų protokolų panaudojimo sąsają. Hiperteksto, multimedia ir pažangių programavimo kalbų panaudojimas užtikrina WWW sistemai lyderio pozicijas Interneto tinkle.
Hipertekstas yra dokumentas, kuriame ryšiai į kitus dokumentus nurodomi specialias žodžiais (saitais). Bendru atveju saitu gali būti tekstas arba grafinis objektas. Saitas gali būti nukreiptas į kitą dokumentą, grafinį, video arba garso failą. Bendru atveju WWW yra milžiniškas voratinklis, kuris sieja dokumentus, paveikslus, garsą, grafiką, programas. WWW dokumentų kūrimui naudojama HTML (HyperText Markup Language) kalba. Jos operatoriai (tag) komponuojami į paprastą tekstą ir atlieka teksto, grafikos tvarkymo bei saitų į kitus dokumentus nurodymo funkcijas. HTML yra dinamiška, besivystanti kalba. Standartizacijos reikalais rūpinasi speciali organizacija - World Wide Web Consortium.
HTML kalba sudarytus dokumentus vadinsime WWW dokumentais. Tokiu būdu WWW yra aibė WWW dokumentų, kurie yra tarpusavyje susieti panaudojant Interneto resursus. Kiekvienas WWW dokumentas turi adresą Interneto tinkle. Dokumentų atidarymui yra naudojamos specialios programos, vadinamos WWW naršyklėmis.
URL (Uniform Resource Locator). URL reglamentuoja kiekvieno failo, kuris saugomas į Interneto tinklą įjungtame kompiuteryje, adresą. Kiekvienas WWW dokumentas turi unikalų URL adresą. WWW naršyklės pagalba galima atidaryti bet kurį WWW dokumentą savo kompiuterio displėjaus ekrane.
DNS (Internet Domain Name System) sistema transliuoja URL adresą į skaitmeninę formą. Skaitmeninis adresas faktiškai yra tikrasis URL adresas. Vartotojui yra patogesnė simbolinė adreso užrašymo forma. WWW naršyklėje simbolinis adresas automatiškai paverčiamas skaitmeniniu. Nedraudžiama vartoti ir skaitmeninį adresą.
URL struktūra. URL adresą sudaro šie objektai:
protokolas://kompiuteris/katalogas/dokumentas
Pvz., VPU namų puslapio adresas: http://www.ktu.lt/lt/index.html, čia http – WWW protokolas; www – Interneto kompiuterio vardas; vpu – srities vardas; lt – pagrindinės srities vardas; lt – katalogas kompiuteryje ; index.html – WWW dokumentas.
Interneto adresų pagrindinių sričių vardai TLD (top-level domains) yra reglamentuojami standartu ISO 3166. Šiais klausimais rūpinasi tarptautinė standartų organizacija ISO (International Standards Organization). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-22
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis44.17 KB
AutoriusAna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasValavičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interneto paieskos sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Valavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą