Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Kartų problema raidos psichologijoje

Kartų problema raidos psichologijoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinė dalis. Šeimos apibūdinimas. Paauglystės periodo ypatumai. Senyvo amžiaus žmonių santykiai su kitais šeimos nariais. Apibendrinimas.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus yra unikali asmenybė. Tačiau kiekvienas iš mūsų priklauso tam tikrai kartai.. Vieną kartą sudaro atitinkamo amžiaus žmonės – seneliai, tėvai, vaikai. Žmogus neretai tuo pat metu priklauso tris ar net keturias kartas apimančiam šeimos ciklui. Tarkime, 40 – 50 m. amžiaus moteris tuo pat metu susiduria su keliuose šeimose kylančiais raidos uždaviniais. Jai tenka rūpintis savo senstančiais seneliais ir į pensiją išėjusiais tėvais, padėti namus paliekantiems savo vaikams, o gal net būti močiute savo anūkams. Santykiai tarp skirtingų kartų pasižymi daugelių ypatumų. Turgenevo romane "Tėvai ir Vaikai" yra išreiškiama mintis, kad nemokėjimas vienos kartos atstovų priimti ir suprasti kitos kartos veda tik prie negatyvių visuomenės reiškinių. Toks kartų frigidiškumas ir nesupratimas paralyžiuoja kartų veiklą. Labai vaizdžiai kartų nuomonių nesutapimą vaizduoja H. Bitstrupo karikatūra.
Vienas iš reikšmingiausių kartų nuomonių nesutapimo yra pastebimas tarp tėvų ir paauglių. Visais laikas, paaugliai siekdami atrasti savo identiškumą susidurdavo su neišvengiamu senosios kartos konfliktu.(Крайг Г.).
Nuo seniausių laikų jaunystei buvo suteikiamas neigiamas atspalvis. Dar VIIa. iki m. e. Gesiodas rašė: "Aš nesuteikiu jokių vilčių mano tautos išlikimui, dėl to kad ji priklauso nuo lengvabūdiško, nemąstančio jaunimo. Dabartinis jaunimas mano, kad jie yra protingiausi ir nežino jokių ribų". Loringas XVIII a. taip pat buvo prastos nuomonės apie jaunąją kartą " Jeigu jaunuoliai trokšta tik lankyti tavernas, leisti laiką kvailių draugijoje, naktimis bastytis gatvėmis, kai jie turėtų iš pagarbos šeimai sėdėti namie; jeigu tamsią naktį jie turėtų miegoti, o ne ieškoti nuodėmingų linksmybių, tai tokiems jaunuoliams lemta pražūti". XIX a. literatūroje sutinkami tokie jaunos kartos apibrėžimai kaip: nepaklusni, nedrausminga ir pasileidusi. Anglų literatūroje jaunystė aprašoma kaip aistros ir kraštutinumų periodas. Česteris aprašo jaunystę kaip lengvabūdiškumo, meilės siekimo, linksmybių ir jėgos dominavimo periodas. Šekspiro kūryboje jaunystė taip pat apibūdinama kaip aistros, maksimalizmo ir jausmų periodas (Райс). Taigi paauglystė yra vienas iš periodu, kai mes galime matyti kartų susidūrimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-12
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis59.6 KB
AutoriusKsenija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. A.Liniauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kartu problema raidos psichologijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. A.Liniauskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą