Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Akceleracijos problematika

Akceleracijos problematika

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Paauglystės laikotarpis. Būdingiausi bruožai. Akceleracija. Akceleracijos sąvoka. Akceleracijos priežasčių teorijos ir jų kritika. Akceleracijos įtaka vaikui paauglystės laikotarpyje. Išvados.

Ištrauka

Paauglystė yra vienas sudėtingiausių ir kartu įdomiausių laikotarpių žmogaus gyvenime. Šis amžius pasižymi sparčia fizine, psichine, lytine ir socialine branda, kuri dažnai sukelia nemažai sunkumų jaunam žmogui, balansuojančiam ties vaikystės ir suaugusiųjų gyvenimo riba. Paauglystė- tai labai didelių ir greitų permainų laikotarpis. Vaikas įžengia į jam naują, nežinomą suaugusiųjų pasaulį. Iki tol atrodęs toks tolimas ir nepasiekiamas, šis pasaulis staiga atveria duris vaikui, tačiau ne visada yra svetingas ir gražus. Kartu su privilegijomis, kuriomis yra apdovanojamas paauglys, jam tenka ir nemažai rūpesčių. Jis turi apsiprasti ir su fizine raida, kuri sukelia daug nemalonių pojūčių, nepasitenkinimą savimi, savo išvaizda, ir su socialine raida, kuri kelia bręstančiam vaikui naujas elgesio taisykles, naujus reikalavimus, adaptacijos visuomenėje ir artimiausioje aplinkoje būtinybę, ir su psichologine raida, kai paauglys dažnai nesugeba pats susidoroti su jį užvaldžiusiomis, greitai besikeičiančiomis emocijomis, kurios sąlygoja tai, kad vieną dieną pasaulis atrodo nuostabus ir nepakartojamas, o kitą- niurus ir nieko nevertas. Jau vien tai sukelia nemažai sunkumų.
Pastaruoju metu vystantis kultūrai, pramonei, greitėjant gyvenimo tempui, spartėjant socialiniams, kultūriniams pokyčiams, labai smarkiai pasikeitė ir žmogaus gyvenimas ir jį supanti aplinka. Tai sąlygoja naujų reiškinių atsiradimą, kurie turi didelės įtakos žmogui, o ypač vaikams ir paaugliams; jų bręstančiam organizmui. Vienas būdingiausių reiškinių šiandieniniame pasaulyje yra akceleracija. Akceleracija- tai vaikų ir paauglių augimo, brandos ir viso organizmo raidos pagreitėjimas. Toks spartus fizinės brandos procesas dažniausiai sąlygoja didžiulius atotrūkius tarp paauglio fizinės, emocinės ir socialinės brandos, o tai tik dar labiau sustiprina nemalonius pojūčius, kurie lydi vaiką paauglystės amžiaus laikotarpiu.
Kadangi tiek kultūra, tiek pramonė vystosi toliau, gyvenimo tempas bis greitėja, padidėja užterštumas, ekologinių katastrofų ir nelaimių skaičius, spartėja urbanizacijos procesai ir pan., labai svarbu tirti akceleraciją, tas priežastis, kurios sąlygoja šį procesą, kad būtų įmanoma geriau pažinti paauglio organizme vykstančius pokyčius, tai, kokią įtaką jie turi paauglio sąmonei, savimonei, elgesiui.
Pagrindinis šio darbo tikslas- apžvelgti paauglystės laikotarpyje vykstančius fizinį, lytinį ir emocinį brendimą ir įtaką, kurią paaugliams daro akceleracija. Pagrindiniai uždaviniai:
1. aprašyti paauglystei būdingiausius bruožus;
2. apibrėžti akceleracijos sąvoką;
3. apžvelgti akceleracijos priežasčių teorijas ir šių teorijų kritiką;
4. išaiškinti, kaip akceleracijos sąlygojami organizme vykstantys procesai įtakoja paauglių elgesį ir brandą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis27.99 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akceleracijos problematika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą