Išplėstinė paieška
 
 
 

Šeimyninis bendravimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Šeimos sąvoka. Bendravimas. Bendravimas šeimoje. Bendravimo priemonės. Sutuoktinių per dideli lūkesčiai. Sutuoktinių santykiai. Tėvų ir vaikų santykiai, bendravimas. Išvados.

Ištrauka

Šeima – pirminė visuomenės ląstelė, viena pagrindinių jos struktūros elementų. Pirminė todėl, kad joje visų pirma ugdomi vaikai, formuojamas charakteris, idealai. Šeima yra ne tik raginimas gyventi, bet ir gyvenimas.
Šeima kaip unikali ir besikeičianti socialinė institucija gyvuoja tūkstantmečius. Tačiau šiuolaikinėmis gyvenimo sąlygomis ji tapo itin sudėtinga. Šeimoje susikerta daugybė šeimos narių asmeninių ir visuomeninių problemų: ekonominių, politinių, psichologinių, kultūrinių, pedagoginių ir kt. Kiekviena šeima turi savitą bendravimą, kuris yra būdingas tik tai šeimai. O bendravimas šeimoje taip pat gali sukelti daug įvairių problemų. Taigi bendravimas šeimoje ir jo ypatumai yra svarbūs ne tik pačiai šeimai, bet ir visai visuomenei, nes nuo jo priklauso kokie bus visuomenės nariai.
Bendravimas – tai dviejų, ar daugiau, žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu yra perduodama informacija, patenkinami įvairūs poreikiai: tokie kaip saugumas dominavimo saviraiškai ir kt. Bendravimas padeda giliau pažinti save, suprasti tai kas mes esame iš tikrųjų. Mes mokame bendrauti ar ne, esame malonūs ar ne, gauname atsakymus bendraudami ar ne.
Žmonės negali tiesiogiai perduoti vieni kitiems savo psichikos turinio (minčių, svajonių, vaizdinių, emocijų) jie tai atlieka pasinaudodami įvairiais fiziniais materialiniais objektais (garsais, spalvomis, judesiais, daiktais ir kt.) visa tai vadinama bendravimu.
Kas yra šeima? Tai gan gilus ir ilgo apmastymo reikalaujantis klausimas. Aristotelis yra pasakęs, kad "šeima yra ankstesnė ir būtinesnė negu valstybė". Mano manymu jis norėjo pasakyti, kad šeima yra aukščiau nei valstybė, kuri be šeimos negali egzistuoti ir normaliai vystytis.
Iš tikrųjų tėvai yra pirmieji vaiko mokytojai, ugdytojai, kurie gali "lipdyti" savo mažą kūrinį kaip to reikalauja visuomenė arba jų asmeniniai poreikiai.
Kiekvienas šeimos apibrėžimas bei šeimos vaidmens nusakymas yra saviti, kaip ir požiūris į šeimą yra unikalus ir nepakartojimas. Kiekvienas mūsų turime savo šeimos apibrėžimą ir savo idealios šeimos vaizdinį.

Bendravimui šeimoje reikia skirti ypač didelį dėmesį, nes vaikas iš mažens yra mokomas bendrauti, taip jis vėliau bendrauja su kitais žmonėmis, draugais, kaimynais, mokytojais ir kt. Nuo bendravimo šeimoje priklauso vaiko tolesnis bendravimas su žmonėmis, nes šeimoje įgyjami patys pirmieji bendravimo įgūdžiai, juk bendraudamas vaikas užmezga kontaktus su jį supančiu pasauliu, su juo susipažįsta.
Tad rašydama šį darbą, bandysiu išsiaiškinti koks yra šeimos narių tarpusavio bendravimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-29
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.29 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPacevičius
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimyninis bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Pacevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą