Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai šeimoje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Konfliktai tarp tėvų. Konfliktų priežastys šeimoje. Konfliktų įtaka vaiko vidiniams išgyvenimams. Konfliktų šalinimas. Ginčo etika. Konfliktų sprendimo principai. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

"Žmonės nuo senų laikų įžvelgė barnių ir nesantaikos padarinius šeimai. Tai perteikia daugelis patarlių: "Barniuose nudilsi, varguose numirsi", "Namų barniai ir kregždę iš lizdo išvaro" ir kt. Santaika, darna šeimą daro laimingą, o barniai, konfliktai ardo, šeimynykščius daro nelaimingus. Niekas neatlygina lietingų atostogų dienų ir niekas negrąžina sugadintų santuokos dienų. Kiekvienas šeimos konfliktas – tai nemokėjimas gražiai bendrauti, protingai derinti tarpusavio poreikių, skonių, interesų."
Žmonių tarpusavio santykiai yra svarbiausia gyvenimo problema. Jie gali praturtinti mūsų gyvenimą, dovanoti daug laimės ir atvirkščiai – atnešti daug skausmo, nusivylimo, nuoskaudos ar pykčio. Bendravimo problemos ir konfliktai gali apkartinti gyvenimą, atvesti iki ligos ar net mirties. Manau nėra nė vienų namų, kuriuose nepasitaikytų nesutarimų ir konfliktų. Tikriausiai ne veltui sakoma: " nėra pirkios be dūmų". Pati gyvenu su draugu ir tikrai kartais pasitaiko nesutarimų tam tikrais klausimais, todėl norėtųsi sužinoti daugiau apie konfliktus šeimoje: kaip juos spręsti, ką daryti norint išvengti konfliktiškų situacijų. Ši tema man aktuali ir įdomi, todėl ją ir pasirinkau. Mano tikslas – sužinoti daugiau informacijos apie konfliktus šeimoje.
Mano nuomone ši tema yra labai aktuali mūsų visuomenėje. Kiekvienais metais vis daugiau šeimų išsiskiria. Griūva ne tik tėvų, bet ir vaikų pasaulis. Dūžta svajonės, norai, viltys. "Gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom." O juk nelengva susitaikyti su tokiais pokyčiais gyvenime. Tad, mano nuomone, svarbu kiekvienam kuo daugiau sužinoti apie konfliktus šeimoje ir kaip juos išspręsti.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti kylančius konfliktus šeimoje tarp tėvų.
2. Išsiaiškinti konfliktų priežastis šeimoje.
3. Sužinoti, kaip konfliktai veikia vidinius išgyvenimus.
4. Susipažinti su konfliktų sprendimo būdais.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.79 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Varneckienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Varneckienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą