Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Konfliktų ir santykių šeimoje įtaka vaiko savęs vertinimui

Konfliktų ir santykių šeimoje įtaka vaiko savęs vertinimui

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Šeimos funkcijos. Konfliktai šeimoje. Kaip skirtingos konfliktų tarp tėvų rūšys, konfliktų dažnumas bei sprendimo rezultatai įtakoja vaiką. Konfliktų dažnumas ir jų poveikis vaikui. Pykčio išraiškos būdai ir jų poveikis vaikui. Konfliktų stiprumas, turinys ir atomazga. Savęs vertinimo samprata. Vaiko pažeidžiamumas, emociniai išgyvenimai konflikto metu. Pyktis šeimoje ir vaiko pažeidžiamumas konflikto metu. Problemos, su kuriomis vaikas susiduria konfliktiškose šeimose. Vaiko amžiaus ir lyties įtaka jo pažeidžiamumui. Ilgalaikių nesutarimų ir konfliktų šeimoje galima pasekmė – skyrybos. Jų poveikis vaikui. Konfliktų ir nesutarimų šeimoje įtaka vaiko savęs vertinimo vystymuisi. Tyrimo metodika. Tyrimo tikslas, uždaviniai, hipotezės. Tyrimo metodas. Tyrimo eiga ir dalyviai. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados, galimi problemos sprendimo keliai. Priedai (5). Išnašos.

Ištrauka

Niekas neapdraustas nuo nesėkmių, nelaimių, jaudulio. Pats atėjimas į šį pasaulį tiek motinai, tiek kūdikiui yra nemenkas stresas, ir taip tęsiasi visą gyvenimą - kiekvienas žmogus susiduria su stresinėm situacijomis. Galima teigti, kad ir patys maloniausi, kartais ir ne tokie malonūs patyrimai dažniausiai prasideda šeimoje. Tačiau ypač jautriai į nesėkmes, sunkumus ir problemas šeimoje bei kasdienėje aplinkoje reaguoja vaikai bei paaugliai. Jie yra tik jauni daigeliai, ir neigiamas aplinkos poveikis juos gali įtakoti visam gyvenimui. Vaikui nuolat girdint barnius šeimoje jam klojami neigiamo patyrimo pamatai į ateitį. Jiems niekas nedingsta be pėdsako: konfliktai bei nesutarimai, girtavimas šeimoje - visa tai gali būti tolesnių nesėkmių šaltinis. Manau, kad tai labai aktuali problema šiuolaikiniame dinamiškame pasaulyje. Reikia stebėti vaiko dvasinio komforto lygį, jį valdyti. Apie fizinę ir seksualinę prievartą prieš vaikus jau prabilta. Apie psichologinį smurtą, konfliktų šeimoje poveikį vaikams – dar ne. Manau, kad šią temą tikrai būtina plačiau išnagrinėti.
Savo darbe plačiau aptarsiu šeimos santykius, konfliktus, jų įtaką vaikui, vaiko savęs vertinimui. Taip pat aptarsiu kokių tipų konfliktai, santykiai šeimoje būna, kokios jų atsiradimo priežastys ir žinomą kaip skirtingos konfliktų rūšys, dažnumas bei sprendimo rezultatai įtakoja vaiką. Daug dėmesio skirsiu vaiko pažeidžiamumui, bei emociniams išgyvenimams konfliktų šeimoje metu, taip pat tų konfliktų įtakai tolesniam vaiko savęs vertinimo vystymuisi.
Kiekvienos asmenybės savęs vertinimas labai skirtingas. Jis susiformuoja asmenybės brendimo laikotarpyje. Bręsdama ji susikuria įvarius savęs vertinimo ir pasitikėjimo savimi kriterijus, kuriais vertina tiek save, tiek kitus žmones. Bet dažniausiai viso ko šaknys glūdi šeimoje, ji yra mūsų visuomenės branduolys.
Niekas nesiginčys, kad žmogus – viena iš sudėtingiausių sistemų, egzistuojančių pasaulyje. Taigi savęs suvokimo ir pažinimo kelias yra sunkus ir reikalaujantis drąsos bei mūsų proto ir valios pastangų. Jis gali suteikti ne tik pažinimo džiaugsmą, bet ir nemalonių, o gal net skausmingų potyrių. Bet eiti šiuo keliu verta, nes savęs pažinimas – tai kelias į laisvę būti pačiu savimi. Tai galimybė atsiskleisti, išreikšti, realizuoti visa, kas mums suteikta. Tai galimybė padovanoti sau ir pasauliui tikrąjį save.
Savęs vertinimo formavimosi pradžia – vaikystė. Labai svarbu, kokia ta pradžia: kaip vaiko žmogiškąją vertę pripažįsta tėvai, aplinkiniai, mokykla. Ypatingą reikšmę pradinukui turi "sugebėjimo atlikti" jausmo ugdymas.

Taip pat šią temą pasirinkau, nes asmeniškai mano vertybinių nuostatų pagrindas yra šeima. Savo darbe stengsiuos parodyti šeimos daugiareikšmiškumą. Galima pažymėti, kad socialinės ir demografinės šiuolaikinės Lietuvos tendencijos apnuogina šeimos kaip reiškinio neapibrėžtumą. Savo tyrime aš pasitelksiu J.Trosto pristatytą, bet Lietuvoje dar neprigijusį diadinį požiūrį į šeimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-13
DalykasRaidos psichologijos diplominis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis52 puslapiai 
Literatūros šaltiniai36
Dydis131.6 KB
AutoriusWaidut
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu ir santykiu seimoje itaka vaiko saves vertinimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą