Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Jaunesniųjų paauglių, netekusių tėvų globos, savęs vertinimo ypatumai

Jaunesniųjų paauglių, netekusių tėvų globos, savęs vertinimo ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Psichologiniai jaunesniojo paauglio ypatumai. Asmenybės savęs vertinimo ypatumai. Pagrindiniai savęs vertinimo aspektai. Jaunesniųjų paauglių savęs vertinimas. Jaunesniųjų paauglių savęs vertinimo tyrimo organizavimas ir eiga. Rezultatų analizė. Savivertės tyrimo rezultatai. Savigarbos tyrimas. Rezultatų aptarimas. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

Psichologai teigia, kad savęs vertinimas – tai individo savęs paties, savo galimybių, savybių ir vietos tarp kitų žmonių vertinimas. Nuo jo priklauso žmogaus santykiai su aplinkiniais žmonėmis, jo savikritiškumas, reiklumas sau, požiūris į savo laimėjimus ir nesėkmes. Savęs vertinimas turi įtakos žmogaus veiklos aktyvumui ir jo asmenybės raidai, yra glaudžiai susijęs su žmogaus aspiracijų lygiu, t.y. tikslų, kuriuos jis sau kelia, sudėtingumu.
Sąvoka "savęs vertinimas", visų pirma, apibūdina jausmus apie save, kaip reikšmingą vertybę. Tačiau šie jausmai gali būti ir priešingi – aš menkas, nevertinamas. Savaime suprantama, jausmus sustiprina mintys. Taigi savęs vertinimas gana plati sąvoka. Ji atspindi asmens santykį su savimi, kuris gali būti pozityvus arba negatyvus, adekvatus arba iškreiptas, kaip ir savęs pervertinimas arba nuvertinimas.
Savimonės formavimasis – vienas svarbiausių paauglių asmenybės vystymosi momentų. Nuomonės apie save formavimasis ir aiškėjimas atsiliepia visam paauglio psichiniam gyvenimui, jo mokymuisi ir darbui, jo pažiūrų į gyvenimą susidarymui. Neretai paaugliai turi labai svyruojantį savęs vertinimą ir suvokimą. Jie nėra tikri, kad auga ir keičiasi adekvačiai, kaip ir visi kiti. Šis laikotarpis – tai pasirengimas sudėtingam ir atsakingam suaugusiojo žmogaus amžiaus tarpsniui laikotarpis. Šiuo laikotarpiu vyksta ne tik intensyvi fiziologinė raida, bet ir daug socialinių, psichologinių pokyčių. Paaugliui jau nebetinka tie socialinės adaptacijos būdai, kurie būdingi vaikui, jis turi atrasti savo vietą greitai besiveriančiame suaugusiųjų pasaulyje. Būtent šiuo laikotarpiu jau priimami sprendimai, kurie gali stipriai lemti visą tolesnį gyvenimą. Paauglystėje formuojasi objektyvesnė autokoncepcija, paauglys ima vertinti save ir kitus. Sėkminga identifikacija leidžia greičiau įveikti paauglystės krizę.
Šeima paaulystėje yra labai svarbi ir neretai ji gali tapti vienu iš psichologinių rūpesčių šaltinių. Tėvų elgesys ir požiūris į vaikus lemia, kaip lengvai paauglys išsiugdys įvairius įgūdžius, įgis savarankiškumo, pasitikėjimo jėgomis, suformuos teigiamą savęs vertinimą. Paskutiniu metu vis daugiau vaikų yra paliekama vaikų globos namuose. Tai didelė mūsų visuomenės problema, kadangi vaiko auklėjime turi dalyvauti tėvai, o ne svetimi žmonės. Savo darbe nagrinėsime asmenybės savęs vertinimą, o tiksliau kaip formuojasi paauglių savęs vertinimas ir kokie yra jų savęs vertinimo ypatumai. Kaip pakinta paauglių savęs vertinimas, kai jie netenka tėvų globos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos diplominis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai48 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis139.32 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunesniuju paaugliu netekusiu tevu globos saves vertinimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą