Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Skyrybų pasekmės vaikui

Skyrybų pasekmės vaikui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Tėvų skyrybos. Skyrybų priežastys. Tėvų konfliktai ir vaikai. Vaiko amžius skyrybų metu. Kaip vaikai aiškina skyrybas. Kaip vaikai jaučiasi. Neigimas. Liūdesys. Depresija ir nusiminimas. Baimė prarasti globą. Pyktis. Kaltė. Svajonės apie šeimos susijungimą. Nesubrendimas. Per ankstyvas subrendimas. Nesaugumas ir žemas savęs vertinimas. Kuo gali padėti pedagogai ir tėvai. Praktinė dalis. tyrimo metodika. Respondentai. Moksleivių anketinės apklausos duomenų analizė. Tėvų anketinės apklausos duomenų analizė. Išvados ir pasiūlymai. Priedai.

Ištrauka

Šiais laikais daugybė šeimų skiriasi, retai sutuoktiniai nugyvena visą gyvenimą kartu darniai ir laimingai, o juk dažniausiai šalia jų auga vaikai, kuriems reikia tėvo ir motinos. Svarbu padėti tokiems vaikams, pabandyti suprasti jų mintis ir norus ir surasti geriausią sprendimą. Todėl, manau, kad mano tema yra labai aktuali, o ypač dabar, kai aplink skiriasi tiek daug šeimų. Savo darbu siekiu išsiaiškinti, ar skyrybos paveikia vaikus, koks yra jų, o taip pat ir tėvelių požiūris.Vaikui tėvų skyrybos – vienas didžiausių stresinių išgyvenimų. Dažnai nesusimąstome, ką vaikas tuo metu jaučia, galvoja, kaip tai atsilieps tolimesniame jo gyvenime.
Stengiausi apklausti kuo daugiau įvairaus amžiaus vaikų ir tėvelių, kad galėčiau sužinoti jų nuomonę ir požiūrį į šeimų skyrybas ir jų įtaką vaikams. Literatūros šiam darbui radau labai daug ir įvairios. Daugybė autorių rašo šia tema, atlieka tyrimus. Manau, kad išsirinkau tinkamiausias knygas, kurios man padės aiškiai ir tiksliai atlikti darbą, taip pat ieškojau straipsnių žurnaluose, laikraščiuose.
Pagrindinis mano darbo tikslas:
Išsiaiškinti moksleivių ir tėvų požiūrį į šeimų skyrybų pasekmes vaikams.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti literatūrą, kuri atskleidžia šią temą.
2. Išsiaiškinti, ar tėvų skyrybos paveikia vaikus.
3. Pateikti pasiūlymus, rekomendacijas, kurios padėtų šeimoms darniai gyventi arba suteiktų žinių skyrybų atveju.
Hipotezė:
Šeimos iširimas labai skaudžiai paliečia kiekvieną vaiką ir palieka daug skaudžių pasekmių tolimesniame jo gyvenime.
Tyrimo objektas:
Rokiškio J.Tumo-Vaižganto vidurinės mokyklos moksleiviai.
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai.
Įvairaus amžiaus tėvai.
Skyrybos – tai skaudžiausias šeimą žudantis veiksnys, nes jis daugiau, ar mažiau paliečia ir tėvų, ir vaikų gyvenimą. Skyrybos – tai santuokos panaikinimas, vyro ir žmonos sutuoktinių ryšių pabaiga, grąžinant abiems sutuoktiniams tą pačią teisinę padėtį, kurią jie turėjo susituokiant. Lietuvos statistikos departamento duomenimis skyrybų skaičius Lietuvoje gana didelis ir vis dar auga. Iš keturių žiedus sumainiusių porų, dvi vedybinį gyvenimą užbaigia skyrybomis. Skyrybos yra tolydžio trunkąs vientisas procesas. Atsiradus konfliktui, šeima išyra ne iš karto, bet tik po ilgesnio laiko tarpo, t.y. tada, kai konfliktas tampa neišsprendžiamas jokiais kitais būdais , o sutuoktiniai turi kęsti dideles kančias, abejones, ramybės neturėjimą ir pan. Kodėl poros skiriasi? Kur dingsta begalinė meilė?... Moterys priekaištauja vyrams, kad joms jau pabodo duoti be atsako. Jos geidžia daugiau. Vyrų nusiskundimai mažai kuo skiriasi nuo ką tik išvardintų. Jie teigia: ,,Duodu ir duodu , jai negana". Argi taip gyvendami galime būti laimingi? Taip atsitinka todėl, kad sutuoktiniai nesupranta vienas kito, nemoka gražiai išsiaiškinti iškilusių sunkumų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-23
DalykasRaidos psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis64.25 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVanda Lukaševič
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skyrybu pasekmes vaikui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vanda Lukaševič
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą