Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Paauglių, augančių nepilnose šeimose, socializacijos ypatumai

Paauglių, augančių nepilnose šeimose, socializacijos ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Pratarmė. Socializacijos samprata ir sąvokos. Darbe naudojamų terminų apibrėžimai. Socializacija – svarbiausias, visą gyvenimą trunkantis procesas. Šeimos funkcijos, aplinka ir individo gerovė. Socialinių įgūdžių ugdymas. Paauglių, gyvenančių su vienu iš tėvų, socialinės aplinkos ypatumai bei psichosocialinės pasekmės. Skyrybos. Tėvų ir vaikų santykiai šeimos krizės metu. Netektis. Paauglių kasdieninis gyvenimas. Paauglių bendravimas su bendraamžiais. Paauglys šeimoje, mokykloje ir užklasinėje veikloje. Šeima, mokykla ir mokymasis. Popamokinė veikla. Nepilnamečiai ir rizikos veiksniai. Paaugliai ir alkoholis. Paauglių alkoholizmo ypatybės. Alkoholizmo socialinės priežastys. Paaugliai ir narkotikai. Narkotikų vartojimas paauglių tarpe. Kodėl jauni žmonės vartoja narkotikus? Paaugliai ir nusikalstamumas. Nusikalstamumas kaip vaikų delinkventiško elgesio pasireiškimo forma. Vaikų nusikalstamumo situacijos vertinimas Lietuvoje. Nusikalstamumo socialiniai veiksniai. Tyrimas. Temos aktualumas. Temos metodologinis pagrindas. Problemos analizės lygis. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Tyrimo metodika. Tyrimo apibendrinimas. Išvados. Priedai (anketa).

Ištrauka

20a. antroje pusėje, ypač paskutiniaisiais dešimtmečiais, išryškėjo naujas šeimos tipas - nepilna šeima. Familistinėje literatūroje nerasta nepilnos šeimos apibūdinimo. Kadangi tokios šeimos egzistuoja tai, remiantis praktiniais stebėjimais, galima ją apibūdinti taip: NEPILNA ŠEIMA - yra tokia šeima, kurioje nėra vieno ar kelių tarpusavio santykių subjektų-vyro, žmonos, motinos, vaikų.
Apibūdinant nepilną šeimą kaip auklėjamo poveikio subjektą, tenka konstatuoti, kad daugeliu atvejų joje nėra vaiko tėvo. Leidinyje "Lietuvos moterys. Lithuanian women" (1994), nurodoma, kad apie 14 tūkst. vaikų iki 18m. lieka be vieno iš tėvų (dažniausiai be tėvo). Netekus vieno iš tėvų daug vaikų lieka be dalinės ar visiškos globos. Beglobiais vaikais dažniausiai tampa nedarnių, asocialių šeimų vaikai (apie 80%). Kas septintas beglobis vaikas yra našlaitis.
Pastaruoju metu daug nesimokančių ir nedirbančių vaikų valkatauja, elgetauja gatvėse ir kitose vietose. Dažnai jie įtraukiami į nusikalstamą veiklą, girtavimą, prostituciją. Ypač didelį nerimą visuomenei kelia 14-17metų amžiaus paauglių nusikalstamumo didėjimas, kuris daugiau nei 1,5 karto viršija šio amžiaus tarpsnio Lietuvos gyventojų augimo tempus (G.Kvieskienė, 2000).
Iki šiol dar nepakankamai derinamos ir koordinuojamos tarpusavyje visų suinteresuotų ugdymo institucijų - Valstybinių ir NVO - pastangos ir veiksniai, siekiant veiksmingos vaikų teisių apsaugos ir jų nusikalstamumo prevencijos. Šalyje daug suinteresuotų žinybų ir NVO, atskirų programų ir iniciatyvų vaikų elgsenai gerinti, bet jų nepakanka negatyvioms vaikų nusikalstamumo tendencijoms slopinti.
Turime suvokti, kad nepilnos šeimos yra visų mūsų reikalas. Tai socialinė problema, o ne tik vieno asmens sprendimai. Paaugliai, augantys tokiose šeimose, reikalauja ypatingo dėmesio. Tai liečia visą visuomenę, kurioje šeima yra viena iš pagrindinių vertybių. Norint padėti paaugliams bei jų artimiesiems, reikia sužinoti, kokie yra nepilnamečių socialinio funkcionavimo ypatumai ir kaip reiktų tinkamai elgtis su jais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis69.59 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu auganciu nepilnose seimose socializacijos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą