Išplėstinė paieška
 
 
 

Nepilna šeima ir vaikas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Nepilnų šeimų atsiradimo priežastys. Nesantuokinio vaiko gimimas. Vieno iš gimdytojų mirtis. Vaikų ugdymo nepilnoje šeimoje sąlygos. Viena su vaikais. Vienišas tėvas. Netikėtai pakirto liga. Motina liko net vizijose. Nenori atitolti nuo sūnų. Vaikai kartais ir pamoko. Vedybų stebuklas dar neįvyko. Išvados.

Ištrauka

Literatūroje apie šeimą gausu įvairių jos apibūdinimų.
Anot J. Vaitkevičiaus (1995), šeima suprantama kaip mažos grupės sąjunga, paremta visuomeniniais, ekonominiais ir biologiniais ryšiais bei interesais (Butvilas T., 2004).
A.Gučo teigimu (Butvilas T., 2004) šeima vaikui yra referentinė grupė: jos narių siekimus ir elgesį jis laiko savo elgesio standartu, savo siekimų ir tikslų šaltiniu.
Šie paminėti autoriai sutinka, kad šeima yra pirmutinis vaiko socializacijos šaltinis; vienas iš svarbiausių veiksnių, įtakojančių asmenybės raidą.
XX a. antroje pusėje, ypač paskutiniaisiais dešimtmečiais, išryškėjo naujas šeimos tipas – nepilna šeima. Familistinėje literatūroje gana sunku rasti nepilnos šeimos apibūdinimą. Kadangi tokios šeimos egzistuoja, tai, anot J.Litvinienės (2002), remiantis praktiniais stebėjimais galima ją apibūdinti taip: nepilna šeima, tai tokia šeima, kurioje nėra vieno ar kelių tarpusavio santykių subjektų, - vyro, žmonos, tėvo, motinos, vaikų. ,, Nepilna" šeima, mūsų supratimu, priklauso tokiai šeimų kategorijai, kurioje vienišas tėvas ar mama gyvena su vienu ar keliais nepilnamečiais vaikais ir visiškai atsako už jų auklėjimą ir globą.
Šiame darbe analizuojama tokia nepilna šeima, kurioje trūksta vieno iš sutuoktinių. Aiškinamasi, kokios nepilnų šeimų atsiradimo priežastys, kokia nepilnos šeimos įtaka vaikų auklėjimui ir asmenybės formavimuisi bei vystymuisi.
Nepilnos šeimos klasifikuojamos pagal įvairius požymius. Svarbiausia nepilnos šeimos susidarymo priežastis – nasantuokinis vaikas, nepilnamtetė motina, tėvų skyrybos, tėvo ar motinos mirtis, moters pasinaudojimas vyru kaip genetiniu donoru.
Šeima, kurioje vaikas gimsta netekėjusiai motinai, mokslinėje literatūroje vadinama ,,nesantuokine" šeima. Pastaraisiais dešimtmečiais posovietinėse, o ir Vakarų šalyse tokių šeimų ypač padaugėjo.
Dažna sąmoningos nesantuokinės šeimos atsiradimo priežastis – kad moteris pati nenori santuokos, nes vyro vaidmenį šeimoje supranta kaip ,,papildomą krūvį" šeimoje, be kurio lengviau gyventi. Be to, potencialūs jaunikiai dažnai yra menkesnio, negu moteris, išsilavinimo ir kultūros, tarp tokių jaunikių nemaža alkoholikų ar šiaip netinkamų šeimos gyvenimui individų. Šiais laikais, dėl ekonominių sunkumų, vyras galbūt sąmoningai atsisako šeimos todėl, kad negali garantuoti jai išlaikymo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-16
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis25.13 KB
AutoriusRolanda
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilna seima ir vaikas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą