Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Besiskiriančių ir išsiskyrusių šeimų vaikų problemos

Besiskiriančių ir išsiskyrusių šeimų vaikų problemos

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Skyrybų proceso etapai. Skyrybų poveikis skirtingo amžiaus vaikams. Skyrybų poveikis skirtingų lyčių vaikams. Negatyvių poskyrybinių tėvų santykių poveikis vaikui. Tėvų nenoro skirtis "dėl vaikų" neigiamos pasekmės. Laikotarpio po skyrybų svarba tolimesniame vaiko gyvenime. Išvados.

Ištrauka

Amžinas ciklas , kurio dėka laikosi pasaulis: du žmonės įsimyli vienas kitą, sukuria šeimą, susilaukia vaikų. Bet vieną dieną jaukus šeimos gyvenimas griūna. Maža mylinti širdelė skausmingai skyla į dvi dalis.
Vaikystė- itin svarbus žmogaus gyvenimo tarpsnis. Tai ne tik pasirengimas būsimam gyvenimui, bet ir tikras, savitas, nepakartojamas gyvenimas. Pasak S. Suchomlinskio, nuo to kaip praėjo vaikystė, kas vedė už rankos vaiką, kas iš aplinkos įėjo į jo protą ir širdį, labiausiai priklauso, kokiu žmogumi taps šiandieninis mažasis.
Šeima- svarbiausias vaikų auklėtojas, nes jis natūraliu būdu moko mylėti ir sutarti. Tai tiek vaikų, tiek ir jų tėvų gyvenimo pilnatvės pagrindas, emocinio saugumo vieta. Jam, mažam vaikui, jo bundančiai savimonei ir gyvenimo jausmui didelės reikšmės turi tėvai, jų formuojantis pavyzdys, jų pažiūros į santuoką, šeimą, jų elgesys vienas su kitu...
Taigi, šeima yra svarbiausia terpė, kurioje vaikas gali sėkmingai augti ir vystytis. Pasak psichologo G. Valicko, nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo akimirkų prasideda jo socializacijos procesas, kurį galima apibūdinti kaip egzistuojančių elgesio normų ir vertybių sistemų, socialinių vaidmenų internacionalizaciją, socialinės patirties perėmimą bei atgaminimą asmenybės veiklos ir bendravimo metu. Kitaip tariant, kiekvienas gimęs vaikas iš karto netampa viską suvokiančiu, žinančiu kaip elgtis, sumaniai įvertinančiu socialinio bendravimo subtilybes ir jas išmanančiu visuomenės nariu. Šeima yra pirmoji vaiko "bendruomenė", iš kurios jis daugiausiai išmoksta, svarbiausias veiksnys, apibrėžiantis vaiko asmenybės tapsmą, t.y. šeimos ryšiai bei tėvų santykiai su vaiku šiam yra pirmasis ir įtaigiausias bendravimo modelis. Stebėdamas ir mokydamasis jis pamažu suvokia, kas yra toji aplinka ir kaip joje galima ar reikėtų elgtis. Pagal savo suvokimą ir susikurtus veikimo modelius vaikas pamažu ima veikti savarankiškai.
Skyrybos- skaudžiausias šeimą žudantis veiksnys. Tai yra bandymas išspręsti nelaimingos šeimos problemas, tačiau dauguma besiskiriančių tėvų ir jų vaikai vertina skyrybas kaip ypač sukrečiantį įvykį, nes jis daugiau ar mažiau paliečia ir tėvų , ir vaikų gyvenimą.Tėvų skyrybos visada didelis mažo žmogaus sielos sukrėtimo šaltinis. G. Floberas rašė, kad skyrybos yra tokie vaistai, kurie užmuša ir ligą, ir patį ligonį. Gyvenimo įvykių, darančių didžiausia poveikį sveikatai, skalėje skyrybos ir atsiskyrimas nurodomi atitinkamai kaip antras ir trečias pagal svarbą. Tėvų skyrybos skiriasi nuo kitų stresų, kuriuos patiria vaikai, mažiausiai dviem aspektais; tai yra procesas, o ne diskretiškas įvykis ir tai yra bent jau vieno iš tėvų laisvo pasirinkimo rezultatas. Šio fakto vaikai dažniausiai nesupranta ir kaltina tėvus arba save dėl įvykusios nelaimės. Lietuvos ir užsienio mokslininkų tyrimai rodo, kad skaudžiausiai šeimos irimas ir tėvų skyrybos paliečia vaikus. Vaikams didelį poveikį turi tėvų tarpusavio santykiai. Yra dvi šeimos žlugdymo situacijos: irimas ir iširimas. Šeimos irimas vyksta tada, kai abu tėvai gyvena kartu, bet dažnai palaiko neoficialius santykius, jie ginčijasi, kivirčijasi. Abi situacijos neigiamai atsiliepia vaikui. Ypač sunkios yra tėvų skyrybos, nes jos siejasi su konfliktais, kurių dalyvis yra vaikas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-03
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis34.12 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Čekuolienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Besiskirianciu ir issiskyrusiu seimu vaiku problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Čekuolienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą