Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Santuoka ir skyrybos. Jų pasekmės

Santuoka ir skyrybos. Jų pasekmės

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Santuokų skaičius. Ištuokų skaičius. Finansinės problemos. Skyrybų pasekmės vaikams. Ilgalaikės neigiamos skyrybų pasekmės. Sėkmingas santuokinis įsipareigojimas. Iširusių šeimų vaikų ugdymas. Betėvystės tema. Kaip pasireiškia betėvystė? Poveikis psichikai: netenkama pasitikėjimo, sulėtėja intelektinis vystymasis. Specifinis poveikis lytiniam vystymuisi: vaikas kryžkelėje. Poveikis charakteriui: savikontrolės stoka. Vieniša motina. Pakeičiantis tėvą.

Ištrauka

Šeimos sukūrimas yra viena labiausiai įpareigojančių ir drauge didžiausią pilnatvę atnešančių žmogaus galimybių. Tai sąjunga, kurią Dievas pradžioje sukūrė kaip savo paveikslą. Kiek šeima susigrąžins tokį gyvenimą, koks buvo numatytas sukūrimo pradžioje, tiek ji patirs paties Dievo Trejybės "šeimos" gyvenimo šlovę. Koks didingas santuokos pagrindas! Ir koks padrąsinimas nugalėti sunkumus, žinant, kad tokie gyvenimo lobiai slypi taip arti.
Pažvelgus į statistiką, šeimos dabartis Lietuvoje atrodo niūriai.
Santuokų skaičius nuolat mažėja nuo 1960 m. 1994 m. buvo sudarytos 6,3 santuokos tūkstančiui gyventojų.
Ištuokų skaičius išlieka labai aukštas, nors per pastaruosius trejus metus šiek tiek ir sumažėjo. Aukščiausias jis buvo 1991 metais (tūkstančiui gyventojų teko 4,1 ištuokos). Nuo tada ištuokų skaičius mažėjo, ir 1994 m. tūkstančiui gyventojų teko 3 ištuokos. Tačiau atsižvelgiant į nuolatinį santuokų skaičiaus mažėjimą, ištuokų skaičiaus sumažėjimas neturi lemiamos reikšmės.
Tradicinę vienos moters ir vieno vyro sąjungos – "iki mirtis mus išskirs" – sampratą iškreipė daugelis šiuolaikinėje visuomenėje egzistuojančių veiksnių (pavyzdžiui, pertekliaus ir mobilumo augimas, feministinė mąstysena). Tačiau daugiausia įtakos tam turėjo pasikeitusi Vakarų visuomenės pasaulėžiūra – stiprių natūralizmo ir materializmo tendencijų įsigalėjimas filosofijoje, apie kurį kalbėjome VII skyriuje. Tvirtinama, kad žmogus viso labo esąs gyvūnų pasaulio dalis. Mūsų įprotis laikytis ištikimybės neturįs religinio pagrindo ar sankcijos; tai tiesiog ekonominių ir asmeninių sunkumų rezultatas. Norėdami tokį įprotį kuo nors pagrįsti, turėtume remtis kokių nors žinduolių ir paukščių rūpių poravimosi įpročiais (etologija, o ne teologija). Ši filosofinė revoliucija mūsų visuomenėje suformavo visiškai kitokią bendrąją nuomonę. Tai rodo dabartiniai pasikeitimai įstatymuose dėl lyties ir santuokos: išsiskirti pasidarė daug lengviau, įteisinti abortai ir homoseksualizmas.
Todėl gindami biblinį požiūrį į santuoką neturime būti naivūs. Mes negalime sau leisti nerealistiškai žvelgti į santuoką ar būti vien tradicijų siekėjai. Privalome aiškiai suprasti, ką Biblija kalba apie santuoką bei šeimą, ir ginti jas remdamiesi tik šiuo pagrindu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-11
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.02 KB
Autoriusdija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuoka ir skyrybos. Ju pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą