Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Požiūris į šeimą

Požiūris į šeimą

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Šeimos ir santuokos samprata. Šeimos ir santuokos sąvokų turinys. Skirtumai tarp santuokos ir šeimos. Nuomonių apie santuoką ir šeimos kūrimą įvairovė. Vyrų ir moterų požiūris į šeimą. Požiūris į šeimą ir santuoką kai kuriose pasaulio šalyse. Anglijos šeima. Amerikiečių šeima. Australijos šeima. Prancūzų šeima. Japonų šeima. Švedijos šeimos. Vokietijos šeima. Veiksniai, sąlygojantys lietuvių požiūrį į šeimą ir santuoką. Šeimos mikroklimatas . Ugdomosios programos. Šeimos politika. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus gyvenimas – nėra vienas didelis pasirinkimas. Tai yra daugybė stambių ir smulkių pasirinkimų, kuriuos privalome kasdien atlikti. Tie pasirinkimai nėra vienodi. Patys sudėtingiausi tie sprendimai, kurių nebegalime atsiimti atgal. Pavyzdžiui, kartą susituokus, jau niekada nebebūsime viengungio statuse. Tai jau bus išsiskyrusiojo statusas.
Daugeliui mūsų patinka vestuvės. Tai jaudinantis reginys – jauna pora pradeda vedybinį gyvenimą kupina pasitikėjimo ir meilės. Tačiau jungtuvių diena tėra tik pradžia. Prieš akis ilgas kelias. Tikimės, jog jis bus laimingas. Tačiau gana dažnai jis toli gražu ne rožėmis klotas.
Daugelis sutuoktinių porų bendro gyvenimo laikotarpiu patiria sunkumų. Vargu ar galime tikėtis, jog bus kitaip, nes žmonės juk tuokiasi visam gyvenimui. Labai dažnos šiais laikais negandos – finansiniai sunkumai, persidirbimas; ligos, nedarbo grėsmė. Šios problemos velka paskui save vilkstinę kitų, ir neretai jos virsta rimtu išbandymu santuokai.
,, Žmogaus gyvenimą didžiąja dalimi sąlygoja penki esminiai žmogaus pasirinkimai: vienatvė ar santuoka; vaikai, keik ir kada; viena ar dvi karjeros toje pačioje šeimoje; ištikimybė; teigiamas ar neigiamas požiūris į gyvenimą". ( 3, p. 3-4)
Galimas dar vienas variantas – nesirinkimas. Tačiau, jei pats nieko nedarysi savo labui, tai padarys už tave kiti ir taip, kaip jie to norės. Socialinių situacijų neišvengiama, jose susiduriama su žmonėmis ir jų interesais, ir visa tai daro poveikį norime mes to ar ne.
Problema . Iš visų praeities institucijų, kurios išliko iki šių dienų, nė viena nėra taip iširusi ir sumenkinta kaip šeima. Požiūris į šeimos kūrimą, santuoką keičiasi. Kas sąlygoja vienokį ar kitokį jauno žmogaus pasirinkimą? Kaip prevenciškai numatyti sėkmingą pasirinkimą – santuoką, šeimos kūrimą?
Šio darbo tikslas – išanalizavus literatūros šaltinius, apžvelgti požiūrį į šeimą kai kuriose užsienio šalyse ir atlikti tyrimą - ištirti paauglių požiūrį į šeimą.
Darbo metodai – literatūros šaltinių analizė, anketavimas, projektavimas, modeliavimas.
Darbo struktūra – šeimos ir santuokos sampratų aiškinimas; kai kurių šalių požiūrio į šeimą ir santuoką analizė; paauglių požiūrio į šeimą tyrimas ir jo išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis39.86 KB
Autoriusgediminas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Poziuris i seima [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą