Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeimos svarba vaiko socializacijai

Šeimos svarba vaiko socializacijai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tikslas ir uždaviniai. Šeimos vaidmuo visuomenėje. Šeimos supratimas skirtingais laikotarpiais. Šeimos funkcijos. Žmonių giminės tęsimas. Vaikų socializacija ir auklėjimas. Ūkinė–ekonominė šeimos funkcija. Rekreacija. Bendravimas. Lytinių poreikių tenkinimas. Tautos etoso tęstinumas. Šeimos psichologinis klimatas. Šeimos vertybės ir tradicijos. Dorovinės šeimos vertybės. Vaikų auklėjimas šeimoje. Dorovinis auklėjimas. Darbinis auklėjimas. Estetinis auklėjimas. Ekologinis auklėjimas. Lytinis auklėjimas. Slopinimo autoritetas. Atokumo autoritetas. Moralizavimo autoritetas. Meilės autoritetas. Gerumo autoritetas. Papirkinėjimo autoritetas. Šeimos problemas reguliuojantys dokumentai. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija. Vaiko teisių deklaracija. Vaiko teisių konvencija. Išvados.

Ištrauka

TIKSLAS
Noras sau ir kiekvienam padėti suprasti nepaprastai svarbų šeimos vaidmenį, žmogaus ir visuomenės gyvenime, bei sudėtingėjančias šeimos problemas vaikų auklėjime.
UŽDAVINIAI
1. Apibendrinti šeimos vaidmenį besikeičiančiose visuomenėse.
2. Aptarti šeimos psichologinio klimato reikšmę tarpusavio santykiams.
3. Išanalizuoti šeimos tradicijų, vertybinių nuostatų įtaką vaikų auklėjimui.
"Žmogus sutvertas laimei ir laimė yra viso gyvenimo tikslas", sakė Aristotelis. Iš tikrųjų trokštamiausia žmogaus gyvenimo būsena ir yra laimė – įvairiapusis, prieštaringas, sunkiai nusakomas reiškinys. Šį žodį vartojame, kai kalbame apie žmogaus pasitenkinimą savo gyvenimu, apmąstymus, vertinimus. Laimės sąvoka apibūdinama ne vien žmogaus pasitenkinimu darbine veikla, užgyventais turtais, bet ir savo būtimi, kuri apima vaizdinius, koks turėtų būti laimingas gyvenimas. Taigi žmogaus gyvenimas ir yra nuolatinis laimės siekimas, susijęs su gyvenimo prasmės ir tikslo supratimu, su savo gyvenimo vizija.
Gyvenimo pilnatvė geriausiai juntama šeimoje. Šeima sudaro geriausias sąlygas šeimos nariams būti laimingiems, sukuria geistiną gyvenimo ritmą, padeda išsaugoti žvalumą, daro jų gyvenimą turiningą ir prasmingą.
Šią temą pasirinkau norėdama geriau suprasti, kas yra šeima, kodėl ji žmogaus gyvenime vaidina nepaprastais svarbų vaidmenį. Taip pat norėjau daugiau sužinoti apie sudėtingus vaikų auklėjimo klausimus, apie psichologinį klimatą šeimose, ir apie kitas įvairias šeimos problemas. Šiame kursiniame darbe aš šeimą apžvelgsiu apskritai: šeimos vaidmuo visuomenėje, šeimos funkcijas, vaikų auklėjimą šeimoje, šeimoje ugdomas vertybes ir tradicijas. Stengsiuosi išsiaiškinti kas priveda šeimas prie asocialumo, kokios to pagrindinės priežastys.
Šeima yra pagrindinė visuomenės ląstelė, pirminis jos kolektyvas. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje rašoma: "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę". Šeima yra tautos stabilumo, tęstinumo garantija, prieglobstis žmogui nuo susvetimėjusio pasaulio ir įtampos. Nuo pat atsiradimo šeima buvo žmonijos kultūrinių, dorovinių vertybių, žmogaus psichologinės kultūros puoselėtoja ir skleidėja. Visuomenė ir valstybė yra tokia, kokia yra šeima. Šeimoje atsinaujina visuomenė, ugdoma jos pamaina.
Lietuvos šeimos santykius reglamentuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir kiti įstatymai. Šeimos teises gina teismas, globos ir rūpybos bei kitos valstybės ar visuomenės institucijos Civilinio kodekso nurodytais būdais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.11 KB
AutoriusZana
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Kieliūtė
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos svarba vaiko socializacijai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 3 Klasė/kursas
  • R. Kieliūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą