Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Tėvų vertybės ir jų įtaka vaiko socializacijai

Tėvų vertybės ir jų įtaka vaiko socializacijai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Šeima – svarbi asmenybės ugdymo institucija. Šeima ir vertybių pasaulis. Vaikų auklėjimas šeimoje. Socializacijos samprata ir esmė. Socializacijos etapai ir pasekmės. Vaiko kaip asmenybės socializacija. Tėvų vertybių įtaka vaiko socializacijai. Vertybių internalizavimas. Psichologinė vaiko raida. Tėvų vertybių įtakos vaiko socializacijai tyrimas. Tėvų nuomonė apie vertybių įtaką vaiko socializacijai. Vaikų požiūris į tėvų vertybes ir jų įtaką socializacijai. Išvados.

Ištrauka

Pedagogikos procesas yra žmonių veiklos rūšis, be kurios neįmanomas kartų perimamumas, t. y. visuomenės egzistavimas ir vystymasis. Žmogus yra sociali būtybė. Jis niekaip kitaip negali gyventi, tik kartu su kitais žmonėmis, todėl asmenybės raidą ir ypatumus daug daugiau lemia socialiniai, aplinkos veiksniai, o ne biologiniai, įgimti. Apie žmogaus raidą rašė R. Žukauskienė(1998) "Kiekvieno žmogaus individualumą lemia socialinis jo kontekstas". Pas kiekvieną žmogų mažiau ar daugiau išsiugdomas socialinis jausmas, kuris labai susiėjęs su žmogaus samprata, būtinai priklauso nuo grupės. Visos žmogaus vystymosi galimybės vyksta įtakojant socialiniam gyvenimui ir susietas su socialinio jausmo evoliucija, taip teigia Alfredas Adleris(26). Sklandžiai žmogaus raidai ir socializacijai labai kenkia auklėjimo kraštutinumai – perdėtas lepinimas arba perdėta kontrolė.
. Kiekvienas vaikas ar suaugęs turi bendrauti su kitais ir prie jų prisijungti, tai yra socializuotis. Pasak Vydūno(1990), didžiulė reikšmė yra tėvų pastangos kryptingai ir tikslingai siekti, kad šeimoje augantys vaikai realizuotų savo žmogiškąją esmę- taptų dorovinėmis asmenybėmis(25). Namai yra kažkas realu ir tvirta tos mažos visuomenės nariams, ypač vaikams kurie savo santykius su aplinkiniu pasauliu grindžia šeimos gyvenimo pavyzdžiu. Šeimos nariai vienas su kitu bendrauja, sudarydami savitą sąlygiškai uždarą socialinį ir biopsichologinį kompleksą. Vaikai stengdamiesi tėvams įtikti, tampa vis panašesni į juos.
TYRIMO OBJEKTAS: tėvų vertybės.
TIKSLAS: išnagrinėti tėvų vertybes ir jų įtaką vaiko socializacijai.
DARBO UŽDAVINIAI:
1. Studijuoti pedagoginę ir psichologinę literatūrą:
- išanalizuoti šeimos ugdomąsias vertybes,
- apžvelgti vaiko kaip asmenybės socializaciją.
2. Išanalizuoti tėvų vertybių įtaką vaiko socializacijai.
3. Išsiaiškinti, kokią įtaką turi vaiko socializacijai tėvų vertybės.
HIPOTEZĖ:
Didelę įtaką vaikų gyvenime turi tėvų elgesys, pastangos kryptingai ir tikslingai siekti, kad atžalos taptų dorovingomis asmenybėmis, kad įsisavintų bendražmogiškąsias vertybes ir jomis vadovautųsi savo gyvenime.
TYRIMO METODAI: uždaro tipo anketos.
TYRIMO BAZĖ: tyrime dalyvavo Šilutės r. Kintų vidurinės mokyklos ir Švėkšnos "Saulės" vidurinės mokyklos 3ir 4 klasių 50 mokinių ir 50 jų tėvelių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos diplominis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis98 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. S. Dapkienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu vertybes ir ju itaka vaiko socializacijai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. S. Dapkienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą