Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Smurto ir prievartos pasireiškimas tarp vyresnių klasių moksleivių (Vilkaviškio miesto vidurinių mokyklų tyrimo pagrindu)

Smurto ir prievartos pasireiškimas tarp vyresnių klasių moksleivių (Vilkaviškio miesto vidurinių mokyklų tyrimo pagrindu)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti darbe sąrašas. Santrauka. Svarbių terminų ir santrumpų žodynėlis. Paveikslų sąrašas. Įvadas. Prievarta ir smurtas – egzistencijos problema. Smurto kilmė ir vystymasis. Prievartos rūšys ir požymiai. Emocinė prievarta. Fizinė prievarta. Seksualinė prievarta. Nesirūpinimas vaikais, jų apleidimas. Paauglių priekabiavimas. Smurto prieš vaikus priežastys ir padariniai. Smurto priežastys. Pasekmės. Prievartos prevencija. Pedagoginis požiūris. Respublikinė prievartos prevencija. Vaikų prievartos mokykloje sustabdymo strategijos. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Išvados. Priedai (8).

Ištrauka

,,Augdami ir bręsdami dauguma vaikų ir jaunuolių sulaukia daug meilės ir rūpesčių, kurie jiems būtini tampant suaugusiu žmogumi. Deja, kai kurie vaikai yra mušami, apleisti ar išnaudojami suaugusių ar kitų vaikų. Labai svarbu saugoti savo vaikus ir rūpintis jų gerove. Jie po mūsų kurs dabartinį pasaulį. Tik sveiki, išugdyti ir stiprūs žmonės gali kurti. Bet jeigu žmonės vaikystėje matė prievartą, nesulaukė dėmesio, buvo išnaudoti suaugusių jie nešios šią patirti gal net ir iki senatvės. Vaikai turi teisę būti ginami nuo smurto ir prievartos, o save gerbianti valstybė bei visuomenė privalo įsipareigoti apsaugoti vaikus nuo šios skaudžios nelaimės" (Šikaitė, 1998).
Temos aktualumas. Apie smurtą prieš vaikus Lietuvoje pradeta viešai kalbėti palyginus visai neseniai, bet ši problema egzistuoja jau ne pirmus metus. Tik dabar žiniasklaida, medikai, švietimo, visuomenės sveikatos specialistai imasi spręsti šią problemą. Sudėtinga šalies ekonominė ir socialinė padėtis, šeimų psichologinis klimatas, bendros vaikų nusikalstamumo tendencijos sąlygoja smurto prieš vaikus mokyklose ir jų prieigose apraiškas. Mokyklose taip pat pasitaiko prievartinio įtraukimo į priklausomybinį elgesį (narkotikai, azartiniai žaidimai) bei vaikų tvirkinimo atvejų. Šalies teritorinių policijos įstaigų duomenimis vis dažniau užfiksuojami fizinės ir psichologinės prievartos prieš vaikus atvejai. Mokyklose didėja socialinis ir psichologinis nesaugumas. Tai kelia pavojų vaikų, moksleivių, pedagogų saugumui ir apsunkina švietimo įstaigų bei kitų su vaikais dirbančių institucijų darbą. Reikalingos kompleksinės, koordinuotos įvairių žinybų pastangos siekiant išvengti smurto mokyklose bei jos prieigose, vykdyti smurto prevenciją ir teikti pagalbą nukentėjusiems vaikams. Dažnai smurto faktai lieka neatskleisti, smurtas nesustabdytas, o smurtautojams ir jų aukoms kvalifikuota pedagoginė- psichologinė ir socialinė pagalba nesuteikta.
Tyrimo tikslas– nustatyti smurto pasireiškimą tarp vyresniųjų klasių moksleivių, atskleisti tėvų ir pedagogų požiūrį į šią problemą, jos sprendimo būdus, įvertinti smurto paplitimo mokyklose mastą, riziką bei atskleisti rizikos grupes, nustatyti pagrindines švietimo įstaigose vaikų patiriamo smurto formas, priežastis ir sąlygas.
Teoriniai uždaviniai
1. Išstudijuoti ir apžvelgti nagrinėjamą temą pedagoginėje, psichologinėje literatūroje, remtis pedagogų ir socialinių darbuotojų patirtimi.
2. Išsiaiškinti, kokias prievartos ir smurto rūšis patiria paaugliai.
3.Išanalizuoti smurto ir prievartos kilmę, priežastis, formas bei jų įtaką vaikų elgesiui.
Empiriniai uždaviniai:
1. Išsiaiškinti, atliekant tiriamąjį darbą, tėvų, pedagogų, socialinių darbuotojų požiūrį į smurtą ir prievartą.
2. Įvertinti įvairių institucijų teikiamą paramą nukentėjusiesiems.
3. Palyginti smurto prieš vaikus statistiką su ta pačia problema užsienio šalyse.
Norint sužinoti, kokia dabartinė padėtis, buvo pasirinktas darbo objektas- smurto ir prievartos formos prieš vaikus, jų priežastys ir pasekmės bei teikiama pagalba.
Problema – padidėjęs paauglių tarpe smurto potrūkis.
Šio darbo tikslas- įvertinti smurto paplitimo mokyklose mastą, riziką bei atskleisti rizikos grupes, nustatyti pagrindines švietimo įstaigose vaikų patiriamo smurto formas, priežastis ir sąlygas.
Tikslui realizuoti buvo keliami tokie uždaviniai:
Darbo metodas :
• literatūros analizė;
• anketinė apklausa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos diplominis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis52 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis156.83 KB
Autoriusartūras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. I. Luobikienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurto ir prievartos pasireiskimas tarp vyresniu klasiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 52 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 4 Klasė/kursas
  • doc. I. Luobikienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą