Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Smurtas ir prievarta šeimoje

Smurtas ir prievarta šeimoje

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Smurtas ir prievarta šeimoje. Priežastys. Pasekmės. Smurtas ir prievarta prieš pagyvenusius žmones. Smurtas ir prievarta prieš moteris šeimoje. Smurtas ir prievarta prieš vaikus šeimoje. Fizinė prievarta. Emocinė prievarta. Seksualinė prievarta. Prevencija. Išvados.

Ištrauka

Šeima yra asmenų bendrija, kurią sieja giminystės, tarpusavio priklausomybės, atsakomybės ir globos saitai, patvirtinti įstatymine ir socialiai pripažinta tvarka.
Šeimą galima vadinti ne tik pagrindine visuomenės ląstele, bet ir valstybės pagrindu. Meile spinduliuojantis ir gyvastingas šeimos lizdas yra ateities visuomenės psichinės ir dorinės sveikatos pagrindas (Dž.Hemingas, Individų dorovė). Gaila, bet kartais tenka išsklaidyti mitą, jog šeima yra saugus prieglobstis visiems jos nariams ir turi paslėptų problemų. Viena iš jų – tai "buitinis smurtas".
"Buitinio smurto" sąvoka yra vartojama kalbant apie smurtą, kuris gali pasireikšti stumdymu, žnaibymu, spjaudymu, spardymu, mušimu, smaugimu, deginimu, badymu, daužymu ir kitomis formomis. Tokio smurto pasekmės gali būti įvairios: nuo sumušimo iki žmogžudystės; veiksmai prasidėję kaip lengvi išpuoliai, gali sustiprėti ir padažnėti (1, p.13).
Daugelis pritaria JAV Nacionalinės socialinių darbuotojų asociacijos termino "smurtas" apibūdinimui. "Terminas "namų smurtas" reiškia emocinę, fizinę arba seksualinę prievartą, sąmoningai arba nesąmoningai įvykdytą šeimos narių atžvilgiu" (3, p.138).
Smurtas – tai fizinės ir emocinės kančios, sužalojimas, panaudojant jėgą, turint tikslą ką nors fiziškai ar psichologiškai paveikti, prievartinis asmens laisvės suvaržymas, stipriai įtakojantis normalią egzistenciją. Daugelis tyrinėtojų aiškumo ir tikslumo dėlei stengdamiesi susiaurinti šio termino reikšmę visa tai susieja su grubia fizine jėga. Tačiau dauguma autorių pasirenka daug platesnę šio žodžio reikšmę, apimančią įvairias blogo elgesio su giminaičiais ar žmonėmis, gyvenančiais po vienu stogu, formas.
Kai kada "buitinio smurto" sąvoka įvardinama ir kaip psichinė prievarta, kuri pasireiškia įžeidinėjimu, užgauliojimu arba asmens izoliavimu, atimant iš jo pragyvenimo šaltinį arba draudžiant bendrauti su namiškiais ir draugais. Smurto formos įvairiose visuomenėse ir kultūrose gali gerokai skirtis. Kartais "buitinio smurto" sąvoka yra vartojama tik prievartos prieš moteris atvejais, tačiau dažniausiai ji atspindi santykius tarp kaltininko ir aukos, kuriuos sieja ilgalaikis ryšys. Todėl plačiąja prasme ši sąvoka apima įvairias smurto formas, kurios iškyla tarp tėvų ir vaikų arba tarp pačių vaikų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis30.61 KB
Autoriusregis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaPanevėžio Juozo Miltinio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurtas ir prievarta seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-04-22 IP: 88.118.92.199
    italija sako

    labai geras darbas, issamiai papasakota apie viska.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Panevėžio Juozo Miltinio vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą