Išplėstinė paieška
 
 
 

Smurtas šeimoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teorija - dėstymas. Agresijos teorijos. Šeimos samprata ir funkcijos. Lietuvos šeima šiandien. Smurtas šeimoje. Smurto šeimoje priežastys. Smurto šeimoje pasekmės. Atvejo analizė. Situacija. Atvejo analizės išvados. Rekomendacijos. Išvados.

Ištrauka

Aktualumas. Smurto tema buvo aktuali nuo seniausių laikų. Senovės mąstytojai, filosofai siekdami nusakyti žmogaus būties esmę, bandė paaiškinti šios problemos priežastį, rasti jos sprendimo būdus. Smurtas kaip destruktyvus veiksnys ir elgesio forma bei žmoguje slypinti agresija kaip destruktyvi energija nepraranda aktualumo nuo seniausių laikų iki šių dienų. Pirmiausia reikėtų pabrėžti tai, jog agresija yra labai populiari elgesio forma – turbūt nėra žmogaus, galinčio sąžiningai prisipažinti, kad jis niekada nebuvo fiziškai arba verbališkai agresyvus ar kad jam neteko būti smurtautojo vaidmenyje. Agresija toks elgesio tipas, kuris pasireiškia kiekvieno žmogaus gyvenime. Įdomu tai kad visuomenė netoleruoja agresijos ir smurto bei šiuos reiškinius suvokia ir vertina kaip žalingus, neigiamus, griaunančius ir pan. Smurtas, pripažįstame visi, skaudi socialinė problema. Tačiau smurtas patiriamas šeimoje yra žmogų kaip asmenybę žalojantis veiksnys ir problemos skaudumas yra sunkiai suvokiamas ir pamatuojamas. Smurto šeimoje problema šiandiena yra išryškėjusi Lietuvoje tarp kitų socialinių problemų ir kaip pastarųjų palydovė, tačiau kryptingai ir sistemingai dirbama, kad Lietuvoje kad šios problemos mastai sumažėtų kol kas nėra. Tema dar nėra ir pakankamai ištirta, gal būt todėl, kad visuomenėje egzistuoja požiūris "mano namai - mano tvirtovė" bei nenoras pripažinti problemų, nenoras kažką keisti, nežinojimas problemų sprendimo būdų bei įvairiausios kitos individualios priežastys kurių visų ir neįmanoma suminėti. Taigi tirti šeimą nėra paprasta.
Tyrimo objektas. Smurto šeimoje ryšys su asmens ankstyvąja vaikystės patirtimi.
Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Išsiaiškinti smurto šeimoje ryšį su ankstyvosios vaikystės patirtimi.
Kaip ankstyvoje vaikystėje patirtas smurtas atsiliepia asmenybės vystymuisi.
Žalingas šeimos modelio atsikartojimas sekančios kartos šeimoje kaip užburtas ratas.
Kaip padėti šeimai. Pagalbos priemonės ir būdai.
Tyrimo metodai. Darbe bus naudojamas atvejo analizės metodas. Aprašoma keturių asmenų šeima, kurioje auklėdama vaikus smurtą naudoja mama. Analizuojama mamos ankstyvosios vaikystės patirtis, susiklostanti šeimos emocinė bei psichologinė atmosfera ir jos poveikis kiekvienam šeimos nariui, taikyti pagalbos būdai ir jos rezultatai.
Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, 3 skyriai, išvados, rekomendacijos, literatūros sąrašas, x priedai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis37.31 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. V. Dapkevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTęstinių studijų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurtas seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. V. Dapkevičienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą