Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Fizinis smurtas prieš vaikus šeimoje

Fizinis smurtas prieš vaikus šeimoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai fizinio smurto prieš vaikus šeimoje pagrindai. Fizinio smurto prieš vaikus samprata ir priežastys. Fizinio smurto prieš vaikus apžvalga Lietuvoje. Fizinio smurto poveikis vaiko vystymuisi. Problemos sprendimo būdai ir galimybės. Socialinis darbas su šeima pagal sisteminį darbo modelį. Poreikio nustatymas. Galimybių nustatymas, vaidmenų, uždavinių numatymas. Aptartų planų vykdymas ir alternatyvų numatymas. Įvertinimas ir užbaigimas. Išvados.

Ištrauka

Viena iš aktualiausių visuomenės problemų – smurtas. Ši problema egzistuoja gatvėse, smurtas demonstruojamas filmuose, spaudoje ir kt. Nors dauguma vaikų gyvena darniose šeimose, tačiau yra rizikos grupė vaikų, kurie patiria smurtą savo namuose iš pačių artimiausių žmonių. Šeimoje, kur vaikai turėtų patirti saugumą, būtent ir prasideda smurtas. Šeima kaip institucija pastaraisiais dešimtmečiais visame pasaulyje išgyvena krizę.
Dauguma suaugusiųjų netiki, kad yra skriaudžiami vaikai, tačiau fizinis smurtas yra dažnas daugelyje Lietuvos šeimų. Nors Lietuvos Konstitucija įtvirtina žmogaus teisę į asmens neliečiamybę, draudžia žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, smurto prieš vaikus atvejai dažnai kartojasi. Smurtas prieš vaiką yra bet koks fizinis bei emocinis jo įskaudinimas, seksualinė prievarta, nesirūpinimas vaiku, galintis sukelti ligą. Deja, daugelyje pasaulio šalių smurtas prieš vaikus vis dar laikomas socialiai ir teisiškai priimtinu. Toks reiškinys akivaizdžiai rodo, kad vaikai neturi valdžios ir jų statusas šeimoje ir visuomenėje yra žemas.
Šio darbo tikslas – plačiau pažvelgti į fizinį smurtą prieš vaiką šeimoje, šios rūšies smurto priežastis ir problemos sprendimo būdus, kadaTaigi, fizinis smurtas yra viena iš prievartos rūšių. Fizinio smurto sąvoka apima platų veiksmų diapozoną – nuo stumdymo iki nužudymo [6, p. 39]. Filosofijos daktarė C. Sutton teigia, jog tikras arba tikėtinas fizinis vaiko sužalojimas arba nesugebėjimas užkirsti kelią fiziniam sužalojimui (ar kančiai), įskaitant tyčinį nuodijimą, uždusinimą ir Miunchauzeno sindromą pasitelkus patikėtinį – visa tai yra fizinis sužalojimas ngi toks smurtas visada pažeidžia vaikų fizinį neliečiamumą, rodo nepagarbą jų, kaip žmonių, orumui ir pakerta savigarbą. Vaikai išmoksta neigiamų bendravimo būdų, pagrįstų agresija ir prievarta., prarasdami pasitikėjimą tiek suaugusiais, tiek savimi.
Smurtas yra ta problema, kuri turi rūpėti mums visiems, nepriklausomai, ar mes esame tėvai, ar ne. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-01
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai20
Dydis584.22 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fizinis smurtas pries vaikus seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-08-13 IP: 88.118.42.3
    slibine sako

    visai neblogas darbas, teorine dalis man patiko

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą