Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Tarpusavio santykių vertinimas po santuokos

Tarpusavio santykių vertinimas po santuokos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Temos aktualumas. Tyrimo tikslas, uždaviniai, tyrimo metodai, metodikos. Pagrindinės sąvokos. Teoriniai nagrinėjamo klausimo etapai. Literatūros apžvalga. Pokyčiai, įvykus santuokai. Vyrai ir moterys regi pasaulį skirtingai. Pagrindiniai vyrų bei moterų emociniai poreikiai. Skirtingas vyrų ir moterų elgesys ištikus stresui. Konfliktų atsiradimo priežastys ir konfliktų sprendimo būdai. Skyrybos-staigus gyvenimo posūkis, ar sutuoktinių elgesio pasekmė. Diskusijų terapija. Meilės laiško metodas. Darnių tarpusavio santykių menas. Gauti tyrimo rezultatai. Išvados ir rekomendacijos. Priedai. Anketos kopija. Anketos atsakymų lentelė. Straipsnis "Apie žmogaus gyvenimą skaičiais". Diagramos, lentelės, grafikai.

Ištrauka

Kursinio darbo tikslas – teoriškai panagrinėti sutuoktinių tarpusavio santykių problemas. Darbu siekiama įrodyti, jog nėra laimingų ar nelaimingų santuokų, bet yra poros, kurios sėkmingai sprendžia iškilusius psichologinius sunkumus santuokoje ir yra poros, kurioms tai daryti nesiseka. Beveik visi žmonės kuria šeimas. Įvertinant, kad tai labai svarbus sprendimas, šiame kursiniame darbe bus apžvelgta Lietuvos demografinė padėtis, paanalizuoti vyro ir moters psichologiniai skirtumai, tarpusavio bendravimas, konfliktų šaltiniai bei konfliktų sprendimo būdai, dažnų skyrybų priežastys. Nemažai dėmesio kursiniame darbe skiriama skirtingam vyrų ir moterų elgesiui po streso, diskusijų terapijai ir darnių tarpusavio santykių kūrimui. Prieš darbo rašymą buvo atliktas sociologinis tyrimas, kurio metu buvo apklausti žmonės, gyvenantys santuokoje. Kursinio darbo pabaigoje pateikiama gautų tyrimo rezultatų analizė išvados, panaudota literatūra ir priedai.
Kursinis darbas gali būti naudingas savo informacija tiems, kurie domisi šeimos psichologija arba ruošiasi kurti šeimą.
Socialiniai ekonominiai pasikeitimai, pirmųjų pertvarkos metų suirutė, ėjimas į rinkos santykius, nedarbo atsiradimas ir plitimas, gyvenimo lygio smukimas, nestabilumas atneša įvairius pasikeitimus į šeimas ir į kiekvieno jų nario gyvenimą. Šeimos Lietuvoje susiduria su naujais anksčiau nepatirtais socialiniais reiškiniais. Keičiasi socialinė ekonominė aplinka, akivaizdų poveikį daro ir socialinis bei kultūrinis informacijos antplūdis iš Vakarų apie kitokį gyvenimo stilių, vertybes elgseną. Buvusiai uždarai visuomenei tai daro labai didelį įspūdį, neretai pateikiamas gerokai iškreiptas mėgdžiojamų Vakarų gyvenimo vaizdas.
Lietuvoje stebimas spartus tradicinių šeimos bruožų silpnėjimas ir nykimas. Mūsų šalyje ima rastis šeimos transformacijos požymių: vedybų "senėjimas", neregistruotų santuokų plitimas, nevedusių asmenų gausėjimas, vaikų, gimusių neregistruotoje santuokoje, daugėjimas. Tokie reiškiniai nuo septinto dešimtmečio vidurio iki pastarųjų metų vyko išsivysčiusiose šalyse.
"Lietuvos šeimose pastarieji pokyčiai pirmiausia pradėjo reikštis vedybų mažėjimu. Šis procesas pastebimas nuo 1991 m. Tai matyti ir iš pačių grubiausių statistinių vedybų rodiklių (priedai, psl. 36, diagrama Nr. 6 ir lentelė Nr. 7). Absoliutus vedybų skaičius sumažėjo nuo 34,6 tūkst. 1989 m. iki 20,4 tūkst. 1996 m. Bendrieji santuokų rodikliai (vedybų skaičius 1000-iui gyventojų) atitinkamai sumažėjo nuo 9,4 % iki 5,5 % ".1
Tačiau prieš pat vedybų mažėjimo tendenciją Lietuvoje vedybų staiga buvo padaugėję, ir ypač tarp jauniausio vedybinio amžiaus vyrų (priedai, psl. 35, lentelės Nr. 4 ir Nr. 5). 1990 m. vedybų buvo 36,3 tūkst. Arba 9,8 % . ši vedybų pagausėjimo banga po metų aidu atsiliepė gimstamumo bei ištuokų dinamikoje (priedai, psl. 35, lentelė Nr. 5). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-18
DalykasPsichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai31
Dydis96.46 KB
AutoriusNerka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2001 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpusavio santykiu vertinimas po santuokos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą